Wiadomości z Orzesza

22-latek znieważył i naruszył nietykalność cielesną mundurowych

  • Dodano: 2019-04-08 12:45

Policjanci z Orzesza zatrzymali 22-latka, który podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną mundurowych.

Wszystko zaczęło się od tego, że młody człowiek wraz ze swoimi kolegami urządził w domu imprezę, która, odbywając się w środku nocy, dosyć poważnie zakłócała spoczynek mieszkańcom budynku. Zatrzymany mężczyzna dziś usłyszał zarzuty

Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przebieg zdarzenia

W miniony weekend, z soboty na niedzielę, policjanci z Komisariatu Policji w Orzeszu podjęci interwencję w jednym z mieszkań w Ornontowicach przy ul. Akacjowej. Tam bowiem odbywała się głośna impreza, która zakłócała spoczynek nocny pozostałym mieszkańcom bloku.

Mimo przeprowadzonej z właścicielem mieszkania rozmowy, ani on, ani jego kompani, nie zamierzali zakończyć zabawy

W trakcie czynności legitymowania 22-letni właściciel stał się agresywny. Wyrwał dowód osobisty z rąk policjanta, odepchnął go i usiłował uciec do mieszkania. Następnie stawiał opór i wyzywał mundurowych.

Został zatrzymany. Jak się okazało, był pod silnym działaniem alkoholu. Miał go w organizmie ponad 2 promile. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej, stosowania przemocy fizycznej w celu zmuszenia funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowej oraz znieważenia słowami wulgarnymi. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Młodemu imprezowiczowi grozi do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również