Wiadomości z Orzesza

Bezpłatna pomoc prawna

  • Dodano: 2024-01-18 14:15


Od stycznia 2024 r. w powiecie mikołowskim obowiązują nowe zasady dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji.

Zmiany wprowadzają m.in. nowe kryteria uprawnienia do skorzystania z pomocy, nowy sposób zapisywania się na porady i nowe dokumenty wymagane od beneficjentów. Szczegóły na plakacie poniżej.

Bezpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i nieodpłatna mediacja są dostępne we wszystkich gminach powiatu mikołowskiego, tj. w: Łaziskach Górnych, Mikołowie, Ornontowicach, Orzeszu i Wyrach.

Aby zapisać się na poradę, masz do wyboru trzy opcje: Zadzwoń pod numer  (32) 32 48 143 w godzinach pracy urzędu (od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 15:00). Napisz na adres npp@mikolowski.pl lub zapisz się przez stronę internetową Zapisy na nieodpłatną pomoc.  Przyjdź osobiście do Starostwa Powiatowego w Mikołowie, ul. Żwirki i Wigury 4a (pokój nr 218).

Więcej informacji o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim i nieodpłatnej mediacji znajdziesz na stronach Powiatu Mikołowskiego.

Bezpłatna pomoc prawna

Iwona LupaIwona Lupa
Źródło: FB Aktualności Powiatu Mikołowskiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również