Wiadomości z Orzesza

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

  • Dodano: 2020-06-24 10:30

18 podopiecznych i 6 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu zakażonych koronawirusem. W sobotę wykonano tam badania przesiewowe.

„Zostań prezydentem za 13 tysięcy! Jak to zrobić? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Jesteśmy sami pełni obaw i niepewności. Pracowników mamy wspaniałych, którzy jednak zdecydowali się na to, żeby tutaj przyjść i pracować. A nastrój jest waleczny, pokonamy tę chorobę i już – mówi Agata Krajewska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu.

Na razie wiadomo, że zakażeni przechodzą koronawirusa bezobjawowo. Tych, u których wykryto chorobę, poddano izolacji, tak, aby nie mieli kontaktu z innymi mieszkańcami. Podopieczni jedzą też posiłki o różnych porach.

Z 6 osób personelu zakażonych wszystkie przebywają w domu na kwarantannie. Z pozostałego personelu osoby, które były szczególnie zagrożone, czyli mają u siebie w domu osoby w podeszłym wieku, osoby starsze, przebywają u siebie w domach, a pozostałe przebywają na terenie ośrodka – mówi Mirosław Duży, starosta mikołowski.

18 podopiecznych i 6 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu zakażonych koronawirusem. W sobotę wykonano tam badania przesiewowe

18 podopiecznych i 6 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu zakażonych koronawirusem. W sobotę wykonano tam badania przesiewowe

Nie wiadomo w jaki sposób doszło do zakażenia na terenie Domu Pomocy Społecznej, ponieważ od trzech miesięcy placówka jest zamknięta na odwiedziny. Urzędnicy mogą snuć tylko domysły.

Pojawił się ten wirus przez jakiegoś nieobjawowego pracownika, który w domu spotkał się z członkiem rodziny, prawdopodobnie z kopalni czy jakiegoś miejsca, gdzie tego wirusa jest dosyć dużo – mówi Grażyna Nazar, członek zarządu powiatu mikołowskiego.

Kolejne badania przesiewowe w Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu zostaną przeprowadzone za tydzień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również