Wiadomości z Orzesza

Dyżurni z orzeskiego komisariatu przeszli na emeryturę. Służbę pełnili ponad 20 lat

  • Dodano: 2022-01-18 13:45

Aspiranci sztabowi: Tomasz Szola oraz Grzegorz Lussek właśnie zakończyli swoją ponad 20-letnią służbę. W miniony czwartek spotkali się z szefem mikołowskich stróżów prawa, nadkomisarzem Dariuszem Klimczakiem, który podziękował im za dwie dekady poświęcone policyjnej formacji. Ostatnie lata mundurowi spędzili jako dyżurni Komisariatu Policji w Orzeszu.

Policjanci z Orzesza przeszli na emeryturę

Policjanci prewencji Komisariatu Policji w Orzeszu na zasłużoną emeryturę przeszli w miniony poniedziałek 10 stycznia. W czwartek 13 stycznia przed południem spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji w Mikołowie, nadkom. Dariuszem Klimczakiem, który podziękował policjantom za wieloletnią służbę, wyrażając tym samym słowa uznania za wysiłek, trud i zaangażowanie, jakie włożyli w służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz doświadczenie, które przekazali młodszym funkcjonariuszom. Szef mikołowskiej Policji przekazał świeżo upieczonym emerytom drobny upominek i dodał, że drzwi komendy są dla nich zawsze otwarte.

Asp.sztab. Tomasz Szola w szeregi formacji wstąpił w listopadzie 1998 roku. Pierwsze lata służył w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach, skąd w listopadzie 2006 roku przeszedł Zespołu Dzielnicowych orzeskiego komisariatu. Po niespełna 5 latach zmienił komórkę z prewencyjnej na kryminalną, by w maju 2018 roku wrócić do niej ponownie, lecz już na stanowisko dyżurnego jednostki.

Asp.sztab. Grzegorz Lussek swoją przygodę z Policją rozpoczął w sierpniu 1999 roku i przez blisko 23 lata był mundurowym garnizonu mikołowskiego, pełniąc służbę w prewencji Komisariatu Policji w Orzeszu. Był tzw. patrolowcem, później dzielnicowym, a od lutego 2018 roku dyżurnym.

- Tomku, Grzegorzu – dziękujemy za lata współpracy, za rady, dobre słowo, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc. Życzymy Wam, by czas odpoczynku upływał w zdrowiu i spokoju. Wszystkiego dobrego! - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w MIkołowie. 

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również