Wiadomości z Orzesza

Dzielnicowi z Orzesza z edukacją wśród najmłodszych

  • Dodano: 2021-06-11 09:30

Edukacja najmłodszych to ważne zadanie. Wpojenie dzieciom dobrych praktyk i prawidłowych nawyków to jeden z sukcesów wychowawczych. Dzielnicowi z orzeskiego komisariatu spotkali się z uczniami pierwszych klas jednej z miejscowych podstawówek, by przestrzec ich przez bezgraniczną ufnością wobec obcych i nauczyć jak skutecznie mówić "NIE".

Mundurowi z Komisariatu Policji w Orzeszu gościli w szkole podstawowej w orzeskiej Zawadzie

Po prelekcji o zasadach ruchu drogowego najmłodsi orzeszanie uczyły się praktycznie wykorzystywać poznane zasady w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego. Wspólnie z dzielnicowymi i wychowawcami wyszły na ulicę, gdzie praktycznie mogły wykorzystać poznane wcześniej zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Głównym jednak tematem spotkania była często bezgraniczna ufność dzieci wobec obcych, zwłaszcza tych, których zamiary zagrażają bezpieczeństwu naszych pociech. Policjanci zwrócili uwagę na kilka podstawowych błędów, jakie pojawiają się w zachowaniach dzieci w kontaktach z obcymi. Poprzez liczne argumenty starali się wpoić wśród pierwszaków asertywność i pewność siebie oraz zaprezentować im mechanizm obronny w sytuacji zagrożenia.

Wykorzystując nieoznakowany radiowóz, przygotowana została symulacja, podczas której nieumundurowani policjanci próbowali zachęcić uczniów, by ci wsiedli do samochodu. Postawa młodych mieszkańców Orzesza była wzorowa i niech taka właśnie pozostanie w ich świadomości na długie lata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również