Wiadomości z Orzesza

Groził śmiercią 16-latkowi i wymusił od niego pieniądze

  • Dodano: 2022-06-09 07:00, aktualizacja: 2022-06-08 21:55

Policjanci orzeskiego komisariatu zatrzymali 22-latka, który groził nastolakowi śmiercią, wymusił od niego pieniądze oraz nakłonił, aby ten użyczył mu swój motorower.

Poszczególne zdarzenia miały na miejsce na terenie Orzesza. To tam 22-letni mężczyzna poznał swoją przyszłą ofiarę. Jak wykazał zebrany przez śledczych materiał dowodowy, poszczególne sytuacje miały miejsce na przestrzeni kilku tygodni. W tym czasie przebywający w powiecie mikołowskim człowiek postanowił wykorzystać 16-letniego orzeszanina, by ten przynosił mu pieniądze. Stawał się przy tym co raz bardziej agresywny. W końcu wystraszony chłopiec opowiedział wszystko rodzicom, a ci zgłosili to miejscowym stróżom prawa.

Podejrzewany 22-latek został zatrzymany w poniedziałek, a przedwczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie usłyszał aż 6 zarzutów, między innymi, wymuszenia rozbójniczego, kierowania gróźb, w tym zniszczenia mienia i pozbawienia życia, a także zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia. Postanowieniem prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również