Wiadomości z Orzesza

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

  • Dodano: 2021-04-07 09:15

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. w 192 krajach! W Polsce Dzień Ziemi zaczęto obchodzić w 1990 roku. Ten szczególny dzień ma na celu krzewienie kultury ekologicznej i uświadamianie problemów związanych z ekologią.

Miejski Ośrodek Kultury również chce się włączyć w promowanie i popularyzację tematu i kolejny raz zaprosić do udziału w akcji. Tegoroczne hasło przewodnie to: PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ!

Wszyscy korzystamy z Darów Ziemi: powietrza, wody, roślin, zwierząt, oceanów, gór, światła słonecznego niestety konsekwentnie to niszczymy. Weźmy odpowiedzialność za stan przyrody, wszystkich dóbr natury, które nas otaczają Pokażmy ile my, świadomi i dojrzali ludzie, możemy dać od siebie, codziennie wybierając decyzje i działania dobre dla środowiska. Chrońmy naszą planetę, po to żebyśmy zawsze mogli się nią zachwycać. Teraz, za 5 lat i za 30 lat także. Pamiętajmy: "Zmiana zaczyna się od działania‘‘. Jeśli chcesz pomóc, możesz dołączyć do globalnego sprzątania - informuje na swojej sronie internetowej MOK Orzesze.

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.