Wiadomości z Orzesza

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

  • Dodano: 2021-04-07 09:15

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. w 192 krajach! W Polsce Dzień Ziemi zaczęto obchodzić w 1990 roku. Ten szczególny dzień ma na celu krzewienie kultury ekologicznej i uświadamianie problemów związanych z ekologią.

Miejski Ośrodek Kultury również chce się włączyć w promowanie i popularyzację tematu i kolejny raz zaprosić do udziału w akcji. Tegoroczne hasło przewodnie to: PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ!

Wszyscy korzystamy z Darów Ziemi: powietrza, wody, roślin, zwierząt, oceanów, gór, światła słonecznego niestety konsekwentnie to niszczymy. Weźmy odpowiedzialność za stan przyrody, wszystkich dóbr natury, które nas otaczają Pokażmy ile my, świadomi i dojrzali ludzie, możemy dać od siebie, codziennie wybierając decyzje i działania dobre dla środowiska. Chrońmy naszą planetę, po to żebyśmy zawsze mogli się nią zachwycać. Teraz, za 5 lat i za 30 lat także. Pamiętajmy: "Zmiana zaczyna się od działania‘‘. Jeśli chcesz pomóc, możesz dołączyć do globalnego sprzątania - informuje na swojej sronie internetowej MOK Orzesze.

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.