Wiadomości z Orzesza

Najspokojniejszy od lat świąteczny weekend w powiecie. Podsumowanie akcji "Znicz"

  • Dodano: 2021-11-03 10:00

Wzmożone działania w związku z obchodem Dnia Wszystkich Świętych w bieżącym roku dobiegły końca. Warunki pogodowe były wyjątkowo dobre, tak samo jak poziom bezpieczeństwa w powiecie mikołowskim. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego właśnie podsumowali akcję i twierdzą, że tak spokojnego, świątecznego weekendu nie było tutaj od wielu lat.

Akcja "Znicz" w powiecie mikołowskim

Począwszy od 29 października, funkcjonariusze cały czas czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. W trakcie przedłużonego weekendu do 2 listopada w powiecie mikołowskim nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło jedynie do 8 kolizji.

Policjanci drogówki wylegitymowali łącznie 281 osób, kontrolując tym samym 227 samochodów, 25 busów i 3 ciężarówki. Ujawnili 197 wykroczeń drogowych, z których zdecydowana większość dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości (dwóch kierowców za to wykroczenie straciło, na okres 3 miesięcy, dokument prawa jazdy). Zatrzymano jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu.

Podsumowanie świątecznego weekendu

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie, bez ofiar śmiertelnych w wypadkach.

- Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo - przekazują mikołowscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również