Wiadomości z Orzesza

Orzesze: Kolejny protest przeciwko CPK

  • Dodano: 2023-03-21 06:30, aktualizacja: 2023-03-20 20:20

Protest przeciwko budowie kolei dużych prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego odbył się w niedzielę w Palowicach. Wśród protestujących byli mieszkańcy Orzesza oraz burmistrz Mirosław Blaski.

Piękna, wiosenna pogoda sprawiła, że na niedzielny protest przyszły tłumy.  Jak zawsze protestujący mieli ze sobą transparenty z napisami wyrażającymi ich sprzeciw wobec CPK.

- Nikogo z Państwa nie trzeba przekonywać do tego ile złego może wyrządzić nam CPK, wszyscy jesteśmy przeciwni tej inwestycji i od dawna próbujemy zrobić wszystko aby nie doszła ona do skutku. Mam nadzieję, że ta inwestycja nigdy nie zostanie zrealizowana – mówił do protestujących Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza.

- Po raz kolejny chcemy pokazać sprzeciw wobec budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, w tym kolei dużych prędkości. Mówimy "nie" tej inwestycji, mówimy "nie" bandyckiemu wywłaszczeniu, proponowanym zmianom w ustawie o gospodarce nieruchomościami, mówimy "nie" niszczeniu naszej przyrody - mówiła Dominika Baranowicz, sołtys Palowic.

Orzesze: Kolejny protest przeciwko CPK / fot. UM Orzesze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również