Wiadomości z Orzesza

Podczas policyjnej interwencji wyrzucił z kieszeni woreczek z marihuaną

  • Dodano: 2022-02-23 10:30

Policjanci orzeskiej patrolówki zatrzymali 29-latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, bo tuż przed północą zakłócał spokój mieszkańcom jednego z bloków w dzielnicy Jaśkowice. Wczoraj, w miejscowej jednostce Policji, usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

29-latrk zatrzymany za posiadanie narkotyków

W miniony poniedziałek 21 lutego o godzinie 23.25 dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w bloku przy ulicy Fabrycznej przez grupę młodych osób. Kiedy mundurowi pojawili się na miejscu, ci akurat wychodzili z piwnicy. Zachowywali się przy tym bardzo głośno. Na widok policjantów mężczyzna wyrzucił z kieszeni woreczek z roślinnym suszem.

29-latek i jego koleżanka trafili do komisariatu, gdzie zostali przesłuchani. Mieszkaniec Orzesza noc spędził w policyjnym areszcie, a wczoraj po południu usłyszał zarzut posiadania marihuany. Podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Na poczet ewentualnej grzywny śledczy zabezpieczyli należącą do mężczyzny gotówkę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii):

  1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również