Wiadomości z Orzesza

Podejrzana reklamówka z kablami. Ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Ładunek"

  • Dodano: 2022-11-25 06:30, aktualizacja: 2022-11-25 07:05

Policjanci garnizonu mikołowskiego przeprowadzili ćwiczenia sztabowe na wypadek podłożenia niezidentyfikowanego ładunku tuż przy budynku orzeskiego komisariatu. Celem tego rodzaju działań jest doskonalenie procesu dowodzenia, sprawdzenie mobilności i szybkości działania formacji oraz umiejętności i współpracy mundurowych w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej.

Przygotowani na wszystko

W czwartek 24 listopada, około godziny 9.00, dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu został powiadomiony przez przechodnia o podejrzanie wyglądającej reklamówce, z której wystają niewielkie kabelki. Paczka miała zostać podrzucona przy garażu, tuż obok komisariatu. Zachodzi prawdopodobieństwo, że to celowo pozostawiony ładunek wybuchowy. Dyżurny natychmiast rozpoczyna działania. Informuje komendanta jednostki, a następnie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Na miejsce przybywa patrol prewencji, którego rolą jest zabezpieczenie miejsca przed dostępem osób postronnych. Następuje ewakuacja budynku komisariatu, a w promieniu 150 metrów drogówka blokuje przejazd samochodów. O zagrożeniu informowani są także najbliżsi mieszkańcy. Oni też, na czas prowadzonej akcji, muszą opuścić swoje domu. Wszyscy oczekują na przyjazd mundurowego z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, by ten sprawdził zawartość pakunku. Okazuje się, że ujawniony pakunek jest tylko atrapą bomby.

To scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod nazwą 'Ładunek". Po ich zakończeniu policjanci przeszli do podsumowania, które omówił i ocenił dowódca działań - Naczelnik Wydziału Prewencji mikołowskiej jednostki asp.sztab. Krzysztof Czech. Tego rodzaju przedsięwzięcia prowadzone regularnie, co pozwala na właściwe reagowanie na wypadek ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również