Wiadomości z Orzesza

Drogówka podsumowała działania "Bezpieczny pieszy". Jak wypadło Orzesze?

  • Dodano: 2022-11-25 06:00, aktualizacja: 2022-11-24 19:10

23 listopada w całym województwie śląskim policjanci przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. W ramach akcji "Bezpieczny pieszy" mundurowi zwracali uwagę na miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń z tą grupą uczestników ruchu drogowego.

Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy"

Policjanci obserwowali nie tylko zachowania kierujących względem pieszych, ale także przyglądali się przechodniom, czy postępują zgodnie z zasadami drogowymi.

W godzinach 06.00 do 22.00 na drogach powiatu mikołowskiego pracowało 11 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Efekty całodziennej służby wskazują, że piesi nadal nie korzystają z odblaskowych elementów, a co za tym idzie - nie są widoczni na drodze. Warunki drogowe są coraz gorsze, a śliska nawierzchnia jezdni powoduje wydłużenie drogi hamowania. Kierowcy z kolei jeżdżą za szybko.

Dlatego też wczoraj po południu akcja została powtórzona. W Mikołowie, Łaziskach Górnych oraz w Orzeszu mundurowi z drogówki wraz z lokalną rozgłośnią radiową rozdawali pieszym odblaskowe opaski:

  • 16.15 - 16.45 Mikołów - Rynek
  • 17.00 - 17.20 Łaziska Górne - plac przed MDK
  • 17.30 - 17.50 Orzesze - centrum, przy rondzie Górnośląskim

WIDEO

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również