Wiadomości z Orzesza

Policja przypomina o możliwości skontrolowania autokaru

  • Dodano: 2018-01-29 13:45

Policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed podróżą.

Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy z dwu, lub przynajmniej, jednodniowym wyprzedzeniem, powiadomić mikołowską komendę o chęci przeprowadzenia kontroli. W Mikołowie miejscem takich kontroli został wyznaczony parking przy Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Jasnej 1-5. Termin kontroli prosimy uzgadniać z wydziałem ruchu drogowego pod numerem: tel. 32/73 77 290

Zgłoszeń można dokonywać osobiście lub telefonicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. W tym celu prosimy o kontakt z sekretariatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie pod numerem telefonu: 32/ 73 77 290. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.