Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Potrącenie motorowerzysty w Orzeszu

  • Dodano: 2017-10-05 08:15, aktualizacja: 2017-10-04 12:28

Wczoraj rano w centrum Orzesza doszło do kolizji z udziałem motorowerzysty. Sprawca zdarzenia, kierująca samochodem marki Kia, 39-letnia orzeszanka, jak sama przyznaje - nie zauważyła kierującej skuterem, dlatego śmiało wjechała na rondo.

Jesień to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba zdarzeń z niechronionymi uczestnikami ruchu. Kierowcy samochodów muszą pamiętać - rowerzysta czy motorowerzysta jest narażony na wielkie niebezpieczeństwo w razie wypadku.

Kolizja miała miejsce po godzinie 7.00 na rondzie na ulicy Rynek. W trakcie ustaleń policjantów okazało sie, że kierująca samochodem Kia Carens, 39-letnia mieszkanka Orzesza, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej motorowerem Keeway 41-letniej kobiecie, skutkiem czego było zderzenie obu pojazdów. Sprawczyni całego zajścia przyznała, że nikogo nie widziała, dlatego swobodnie wjechał na skrzyżowanie.

Wraz z 41-latką motorowerem podróżowała także 7-letnia dziewczynka. Poza delikatnymi otarciami naskórka nikomu nic się nie stało.

Drogi kierowco!
Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze. Używaj w czasie jazdy kasku ochronnego odpowiadającego właściwym warunkom technicznym. W chwili zdarzenia drogowego założony kask może uratować Tobie życie!
Przestrzegaj zasad ruchu drogowego, nie wymuszaj pierwszeństwa!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.