Wiadomości z Orzesza

Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania!

  • Dodano: 2024-05-06 09:15

Dom, mieszkanie, pomieszczenia piwniczne czy gospodarcze, to miejsca, które są bardzo atrakcyjne dla złodziei. Dzieje się tak za sprawą dobytku, który tam gromadzimy. Zróbmy wszystko, aby ograniczyć ryzyko włamania czy kradzieży.

W naszych domach, mieszkaniach, pomieszczeniach piwnicznych czy gospodarczych przechowujemy dobytek naszego życia. Pieniądze, biżuteria, sprzęt ogrodowy czy RTV to rzeczy najczęściej bardzo kosztowne. Nie pozwólmy zatem, aby ktoś mógł zabrać to, na co ciężko pracujemy.

Zwracajmy uwagę na osoby, które pojawiają się w okolicy naszego domu, szczególnie w godzinach wieczornych. Bardzo często ci, którzy chcą popełnić przestępstwo na naszą szkodę, obserwują nas. Zdarza się, że wchodzą na posesję, żeby zrobić szczegółowe rozpoznanie.

W blokach mieszkalnych w bardzo łatwy sposób mogą dostać się do klatki schodowej. W takich przypadkach przestępcy mogą oznaczać mieszkania. Jeśli przez jakiś czas znak pozostaje, może to świadczyć o pustym lokum.

Interesujmy się takimi osobami, pytajmy, czy może kogoś szukają, zwróćmy uwagę na ich zachowanie, ubiór czy narodowość. W przypadku prowadzonych spraw jest to bardzo pomocne przy ustaleniu tożsamości sprawców.

Nie bądźmy obojętni

Jako mieszkańcy zwracajmy uwagę na dobytek naszych sąsiadów. Przekazujmy sobie informacje o dłuższych wyjazdach lub w jakich godzinach pracujemy. Pozostawmy do siebie numer telefonu, aby w przypadku sytuacji zagrażającej naszemu mieniu szybko nawiązać ze sobą kontakt.

Jednym z kluczowych elementów bezpiecznego mieszkania czy domu, to dobrze zabezpieczone drzwi wejściowe, które w przypadku próby włamania mogą odstraszyć potencjalnego włamywacza.

Innym ważnym elementem naszego bezpieczeństwa to ubezpieczenie. W razie nieszczęścia, będziemy mogli zrekompensować poniesione straty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również