Wiadomości z Orzesza

Przywłaszczyła ponad 30 tysięcy złotych - kolejne zarzuty dla byłej pracownicy banku

  • Dodano: 2020-09-21 07:30, aktualizacja: 2020-09-20 20:06

42-letnia mieszkanka Orzesza usłyszała kolejne 70 zarzutów przywłaszczenia pieniędzy na szkodę klientki banku. Tym razem ofiarą nieuczciwej, byłej już pracownicy placówki bankowej padła 86-letnia mikołowianka.

Kobieta 17 września usłyszała kolejne 70 zarzutów przywłaszczenia pieniędzy w łącznej kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Jak ustalili śledczy z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą mikołowskiej komendy,  w okresie od lutego 2015 r. do czerwca 2019 r. mieszkanka Orzesza - jako ówczesny pracownik banku - manipulowała przy dokumentacji dotyczącej umów pożyczek bankowych oraz przy transakcjach związanych z wypłatą tych środków i spłatą rat zadłużenia.

Proceder wyszedł na jaw dzięki wnuczce pokrzywdzonej w sprawie mikołowianki, która zaniepokojna sytuacją finansową babci, zaalarmowała mundurowych.

42-latka przyznała się do stawianych jej zarzutów, tłumacząc swoje zachowanie podobnie jak w poprzednim dochodzeniu - złą sytuacją finansową oraz długami. Złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Za przestępstwo przywłaszczenia grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.