Wiadomości z Orzesza

Startuje RowerON. Dwie trasy biegną przez Orzesze

 • Dodano: 2023-04-14 07:00, aktualizacja: 2023-04-14 07:13

W poniedziałek (17 kwietnia) o godz. 12 rozpoczynają się zapisy do III edycji RowerON-u. W tym roku trasy rowerowe poprowadzą też przez Orzesze.

Jeździsz na rowerze od lat, a może dopiero zaczynasz? Lubisz samotne przejażdżki, a może wolisz te z rodziną lub przyjaciółmi? RowerON to propozycja dla każdego!

III edycja RowerON-u to 16 tras na terenie powiatów/miast: raciborskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, pszczyńskiego, Orzesza, Rybnika, Żor i Jastrzębia-Zdroju, a także Ziemi Opawskiej w Czechach.

Każda trasa będzie oznaczona symbolem trudności - łatwa, średnia, trudna. Poszczególne trasy będą publikowane od 10 do 31 maja na Facebooku na grupie @RowerON i na stronie www.roweron.pl.

Aby otrzymać medal należy:

 • przejechać co najmniej 5 wybranych tras
 • w wyznaczonym przez organizatora punkcie zrobić sobie zdjęcie
 • w październiku wysłać organizatorowi zdjęcia z przejechanych tras .

Osoby, które przejadą wszystkie trasy zdobędą tytuł Mistrza RowerON-u i będą miały szansę na zdobycie fantastycznych nagród min. rowerów!

RowerON startuje 3 czerwca i potrwa do 21 października. Oficjalne rozpoczęcie projektu odbędzie się 3 czerwca o godz. 11, w Parku Roth w Raciborzu.

Zapisy do III edycji rowerowej zabawy ruszają 17 kwietnia (o godz. 12) i potrwają do 30 kwietnia. Link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/roweron2023/.

Pierwsze 1200 osób otrzyma pakiety startowe, w których znajdą się upominki przydatne każdemu rowerzyście oraz książeczki rowerowe z trasami do przejechania. Pozostali uczestnicy otrzymają tylko książeczki.  Osoby, które podczas rejestracji zdecydują się kupić koszulkę RowerON-u i przejadą 5 tras – wezmą udział w tzw. „konkursie koszulkowym”, w którym do wygrania m.in. rowery.

Harmonogram RowerOn-u:

 • 17 – 30 kwietnia – rejestracja uczestników
 • 10 – 31 maja – prezentacja 16 tras RowerON (www.roweron.pl i na Facebooku na grupie @RowerON)
 • 22 maja – 9 czerwca – odbiór bezpłatnych pakietów startowych przez uczestników w wybranych podczas rejestracji punktach odbioru
 • 3 czerwca  – oficjalny start RowerON – event - Racibórz, Park Roth, godz.11
 • 3 czerwca – 21 października – realizacja wyzwania przez uczestników – przejechanie minimum 5 z 16 tras zaproponowanych przez organizatora (w trakcie trwania projektu dodatkowo trzy specjalne czelendże, "konkurs koszulkowy" oraz dodatkowe eventy z nagrodami od sponsorów)
 • 22 – 25 października – wysyłanie do organizatora podsumowania wyzwania (tj. zdjęć z tras)
 • 2 grudnia  – relacja LIVE z zakończenia RowerON i wytypowanie zwycięzców nagród w „konkursie koszulkowym” i wśród Mistrzów RowerON-u
 • 29 listopada - 31 grudnia – odbiór medali w punktach odbioru
Startuje RowerON. Dwie trasy biegną przez Orzesze / fot. UM Orzesze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również