Wiadomości z Orzesza

Tragedia na przejeździe kolejowym w Orzeszu. Pociąg śmiertelnie potrącił rowerzystkę

  • Dodano: 2021-06-17 13:45

Policjanci z mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejeździe kolejowym w jednej z dzielnic Orzesza. Pociąg osobowy relacji Warszawa-Praga śmiertelnie potrącił kierującą rowerem 77-letnią mieszkankę miasta. 


Tragedia na przejeździe kolejowym w Orzeszu

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj (17 czerwca) kilka minut przed godziną 9:00 na przejeździe kolejowym przy ulicy Powstańców w Orzeszu-Jaśkowicach. Według ustaleń policjantów, jadąca w kierunku swojego domu rowerem 77-letnia mieszkanka miasta została potrącona przez pociąg osobowy relacji Warszawa-Praga. 

- Miejsce to jest oznakowane, ale niestrzeżone. Maszynista był trzeźwy, jednak zabezpieczono również do badań jego krew pod kątem obecności innych niedozwolonych substancji. Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok 77-latki. Ruch kolejowy i drogowy na tym szlaku został wznowiony po godzinie 12.30 - czytamy na stronie KPP Mikołów. 

Mundurowi apelują do niechronionych uczestników dróg i kierujących pojazdami o wyjątkową ostrożność - zwłaszcza w tak newralgicznych miejscach, jak przejazdy kolejowe.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.