Wiadomości z Orzesza

Tragiczny wypadek w Orzeszu. 86-letni senior zginął na przejściu dla pieszych!

  • Dodano: 2023-10-06 06:45, aktualizacja: 2023-10-06 08:34

Policjanci z mikołowskiej jednostki wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na orzeskim odcinku "wiślanki". W 86-letniego seniora wjechał rozpędzony samochód. Orzeszanin zginął na miejscu.

Tragedia w Orzeszu

Do wypadku doszło wczoraj (5 października) tuż przed godziną 19.00 na orzeskim odcinku DK 81 w kierunku Katowic, w rejonie skrzyżowania z ulicą Klonową. Według dotychczasowych ustaleń Policji, pieszego, który przechodził przez "pasy" potrącił osobowy opel. Kierujący nim 50-latek był trzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany, zaś jego samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu. 86-letni mieszkaniec Orzesza zginął na miejscu. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toczącym się śledztwie.

Apelujemy do kierowców przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz o bezwzględne przestrzeganie przepisów, w szczególności wyjątkową ostrożność w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych! - czytamy na stronie KPP Mikołów.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również