Wiadomości z Orzesza

Uczniowie orzeskiej podstawówki odwiedzili komisariat

  • Dodano: 2019-10-16 13:15

Pierwsze klasy jednej z orzeskich podstawówek miały okazję do uczestniczenia w wyjątkowej wycieczce.

Na zaproszenie Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu podinsp. Anny Musioł, uczniowie skorzystali z dnia otwartego jednostki i obejrzeli codzienną pracę policjantów oraz zasady funkcjonowania jednostki. Największe zainteresowanie budził policyjny radiowóz, areszt oraz Pani Komendant.

O 10.00 przed komisariat w Orzeszu podjechał szkolny autobus, którym przyjechali uczniowie I klas Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia, by wzorem poprzednich lat, wziąć udział w profilaktycznym spotkaniu z miejscowymi policjantami. To, według Pani Komendant podinsp. Anny Musioł, jedna z najlepszych metod przekazywania wiedzy młodym mieszkańcom Orzesza. Pierwszoklasiści mieli okazję spotkać się z policjantami różnych komórek, przede wszystkim z dzielnicowymi. Zobaczyli jak pracują mundurowi, czym się zajmują i, co najważniejsze, wysłuchali kilku rad związanych z ich bezpieczeństwem.

Na własne oczy zobaczyli, jak wygląda policyjny areszt, gabinet Pani Komendant, dowiedzieli się, co to takiego daktyloskopia i w jaki sposób policjanci wykorzystują ją w codziennej służbie. Na koniec otrzymali zadanie: na podstawie historyjki opowiedzianej przez podinsp. Musioł, młodzi orzeszanie musieli powiadomić dyżurnego jednostki o niepokojącym zdarzeniu, podając jak najwięcej szczegółów opisanych przez Panią Komendant. Służyć to miało nabyciu przez nich umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia.

Zadowolenie i podekscytowanie gości wizytą, było największym podziękowaniem dla gospodarzy spotkania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.