Wiadomości z Orzesza

Uczniowie orzeskiej podstawówki odwiedzili komisariat

  • Dodano: 2019-10-16 13:15

Pierwsze klasy jednej z orzeskich podstawówek miały okazję do uczestniczenia w wyjątkowej wycieczce.

Na zaproszenie Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu podinsp. Anny Musioł, uczniowie skorzystali z dnia otwartego jednostki i obejrzeli codzienną pracę policjantów oraz zasady funkcjonowania jednostki. Największe zainteresowanie budził policyjny radiowóz, areszt oraz Pani Komendant.

O 10.00 przed komisariat w Orzeszu podjechał szkolny autobus, którym przyjechali uczniowie I klas Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia, by wzorem poprzednich lat, wziąć udział w profilaktycznym spotkaniu z miejscowymi policjantami. To, według Pani Komendant podinsp. Anny Musioł, jedna z najlepszych metod przekazywania wiedzy młodym mieszkańcom Orzesza. Pierwszoklasiści mieli okazję spotkać się z policjantami różnych komórek, przede wszystkim z dzielnicowymi. Zobaczyli jak pracują mundurowi, czym się zajmują i, co najważniejsze, wysłuchali kilku rad związanych z ich bezpieczeństwem.

Na własne oczy zobaczyli, jak wygląda policyjny areszt, gabinet Pani Komendant, dowiedzieli się, co to takiego daktyloskopia i w jaki sposób policjanci wykorzystują ją w codziennej służbie. Na koniec otrzymali zadanie: na podstawie historyjki opowiedzianej przez podinsp. Musioł, młodzi orzeszanie musieli powiadomić dyżurnego jednostki o niepokojącym zdarzeniu, podając jak najwięcej szczegółów opisanych przez Panią Komendant. Służyć to miało nabyciu przez nich umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia.

Zadowolenie i podekscytowanie gości wizytą, było największym podziękowaniem dla gospodarzy spotkania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również