Wiadomości z Orzesza

W Mościskach mają piękne przedszkole

  • Dodano: 2017-11-27 12:45

W połowie listopada uroczyście otwarto oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 8 w Mościskach. Jest to oddział, ale lokalowo placówka wygląda jako oddzielne przedszkole, ponieważ budynek, który mają do dyspozycji dzieci i ich opiekunowie, to nie skromna sala wydzielona z zasobów szkoły, ale nowoczesny obiekt spełniający najwyższe standardy.

Na parterze znajdują się pomieszczenia dydaktyczne dla dwóch oddziałów z szatnią, sanitariatami i pomieszczeniami socjalnymi oraz gabinet logopedy. Na piętrze mieści się kuchnia z pomieszczeniami pomocniczymi, jadalnia i salka dla uczniów szkoły. Piętro skomunikowane jest poprzez łącznik w poziomie piętra z istniejącym budynkiem szkoły oraz poprzez zewnętrzną klatkę schodową. Cały obiekt jest w pełni wyposażony w potrzebny sprzęt i pięknie, kolorowo umeblowany. Wartość tej inwestycji to prawie 1 mln 420 tys. zł. Kwota ta w całości została sfinansowana ze środków budżetu miasta.

Wszystkim dzieciom życzymy wiele radości z chodzenia do tego przedszkola, a co za tym idzie – najpiękniejszych wspomnień związanych z tym miejscem, a nauczycielom – satysfakcji z wykonywanej pracy w doskonałych warunkach.

Gazeta Orzeska

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.