Wiadomości z Orzesza

Wkrótce nabór mieszkańców na dofinansowanie OZE

  • Dodano: 2018-02-06 11:45

W związku z możliwością ubiegania się o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na przedsięwzięcia związane z odnawialnymi źródłami energii, Burmistrz Miasta informuję że trwają prace związane z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie dla projektu polegającego na montażu odnawialnych źródeł energii (fotowoltaika, pompy ciepła) na budynkach mieszkalnych. Termin złożenia wniosku przez Miasto upływa 26.03.2018 r.

W przypadku otrzymania dofinansowania, Miasto będzie mogło umożliwić mieszkańcom pozyskanie dotacji na budowę instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła w wysokości do 85% poniesionych kosztów.

Beneficjentem dotacji jest Miasto i przez 5 lat jest ono właścicielem zaprojektowanych oraz zamontowanych instalacji. Mieszkańcy w przypadku uzyskania dotacji ponosić będą jedynie koszty wkładu własnego oraz podpisują umowę na użyczenie nieruchomości. Po 5 latach Miasto w ramach darowizny przekaże mieszkańcom instalacje znajdujące się w ich budynkach.

Aby złożyć wniosek aplikacyjny w ramach RPO 2014 – 2020, kluczowe jest przeprowadzenie naboru wśród mieszkańców, oszacowanie liczby zainteresowanych i uzyskanie niezbędnych informacji dotyczących charakterystyki technicznej budynków. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony nabór wniosków dla właścicieli budynków mieszkalnych zainteresowanych montażem instalacji OZE tj.: instalacji  fotowoltaicznych i pomp ciepła w gospodarstwach indywidualnych. Szczegółowe dokumenty dotyczące udziału w projekcie, w tym regulamin, wzory ankiet technicznych i deklaracje można znaleźć poniżej. Wzory umów zostaną opublikowane w późniejszym terminie. Nabór ankiet od mieszkańców, planowany jest w terminie od 21 lutego 2018 r. do 05 marca 2018 r.

Szczegółowych informacji o warunkach przystąpienia do tego programu można uzyskać w Urzędzie Miejskim Orzesze oraz u przedstawicieli firmy „ENVITERM”. Informacje dotyczące projektu będą również zamieszczane na stronie internetowej miasta – www.orzesze.pl oraz www.facebook.com/GazetaOrzeska/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również