Wiadomości z Orzesza

Wypadki z udziałem motocyklistów - apel dla kierujących

  • Dodano: 2020-09-22 06:30, aktualizacja: 2020-09-21 15:31

Na terenie powiatu mikołowskiego odnotowano wczoraj dwa wypadki z udziałem motocyklistów.

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku odpowiedzialność za zdarzenie ponoszą kierujący samochodami

Zderzenie z jednośladem to skutek niezachowania ostrożności i złamania elementarnych zasad ruchu drogowego. Życiu poszkodowanych nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Choć ilość zdarzeń z udziałem motocyklistów w powiecie nie jest zatrważająca, policjanci mikołowskiej drogówki apelują o ostrożność!

  • 20 września, godzina 17:25, Gostyń, ulica Drzymały: kierująca samochodem marki kia, 45-letnia mieszkanka Łazisk Górnych, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, na łuku drogi, zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym z naprzeciwka kierującym motocyklem 45-letnim wyrzaninem. Mężczyzna, z urazem barku, trafił do mikołowskiego szpitala. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.
  • 21 września, godzina 05:44, Mikołów, ulica Gliwicka: według wstępnych ustaleń kierujący samochodem fiat stilo, 31-letni mikołowianin, podczas manewru włączania się do ruchu, wyjeżdżając z terenu posesji, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu od Gliwic w stronę centrum Mikołowa kierującemu motocyklem, 39-letniemu rudzianinowi. W wyniku zderzenia się pojazdów, motocyklista został przetransportowany do miejscowego szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa oraz urazem kończyny dolnej. Kierowcy osobówki mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Policja apeluje do kierujących o rozwagę, stosowanie się do przepisów drogowych i wzajemne zrozumienie i szacunek na drodze. W ten sposób wszyscy mamy szansę szczęśliwie dotrzeć do wyznaczonego celu podróży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również