Wiadomości z Orzesza

Zatrzymano pijanego kierowcę. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

  • Dodano: 2021-09-01 08:30, aktualizacja: 2021-08-30 08:40

Policjanci drogówki o trzeźwość apelują nie tylko do kierujących samochodami. Rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych pod wpływem alkoholu, także stwarzają niemałe zagrożenie. W połączeniu z niesprzyjającymi warunkami drogowymi o wypadek więc nietrudno. Rowerzysta w Orzeszu miał w organizmie 1,2 promila.

Panujące od samego rana warunki pogodowe niekorzystnie wpływają na komfort jazdy kierujących pojazdami. Z pewności jeszcze gorzej odczuwają je podróżującymi rowerami. Przy ciągłych opadach deszczu koncentracja na drodze jest wyjątkowo potrzebna, a alkohol z pewnością nie sprzyja właściwej percepcji.

Pijany 57-latek zatrzymany do kontroli drogowej

W czwartek 26 sierpnia w Orzeszu na ulicy Szkolnej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 57-letniego mieszkańca miasta. Podejrzenia mundurowych co do jego stanu potwierdziły się. Mężczyzna był pijany. Ukarany mandatem został przekazany pod opiekę rodziny.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również