Wiadomości z Orzesza

Mikołowska drogówka mówi NIE pijanym kierowcom

  • Dodano: 2021-03-09 11:30

Statystka nietrzeźwych kierujących wciąż rośnie. Policjanci mikołowskiej drogówki zapowiadają więc walkę z tymi, którzy po alkoholu decydują się wsiadać za kierownicę samochodu. Zwiększone kontrole to konieczność, gdyż bezpieczeństwo na drodze dotyczy nas wszystkich. Na ulicach powiatu mikołowskiego tylko w ciągu jednej doby mundurowi zatrzymali dwóch pijanych kierowców.

Z początkiem minionego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy odnotowali dwa przypadki pijanych kierujących:

Orzesze, ulica Pisarka, 6 marca, godzina 09:49

Policjanci drogówki zatrzymali kierującego volkswagenem golfem 49-latka. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Ornontowice, ulica Zwycięstwa, 5 marca, godzina 17:15

Badanie alkomatem kierującego volkswagenem polo, 31-letniego mieszkańca Rybnika dało wynik ponad 2 promile.

Nie dla pijanych kierowców

Mikołowska Policja mówi stanowczo NIE pijanym kierowcom i zapowiada wzmożone działania w tym zakresie. Na drogach pojawi się więcej mundurowych, którzy szczególnie w nadchodzącym okresie będą kontrolować trzeźwość zmotoryzowanych użytkowników naszych dróg. Nietrzeźwy kierowca to nie tylko osoba naruszają przepisy prawa. To przede wszystkim potencjalny sprawca drogowego zdarzenia, którego skutki, może ponieść każdy z nas.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również