Wiadomości z Orzesza

Zatrzymany z amfetaminą tymczasowo aresztowany

  • Dodano: 2023-11-21 11:15

Kryminalni z Mikołowa zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mieszkaniec Orzesza wpadł w piątek po południu w centrum Łazisk Górnych.

Podejrzany miał przy sobie ponad kilogram amfetaminy, resztę trzymał w swoim garażu. Decyzją miejscowego sądu orzeszanin trafił już za kratki.

34-letni mieszkaniec Orzesza pojawił się na ulicy Chopina w Łaziskach Górnych w piątek (17 listopada) po południu. Trafiony przez mikołowskich kryminalnych mężczyzna miał w samochodzie ponad kilogram amfetaminy. Część narkotyków była już porcjowana na "działki", reszta była gotowa do wydzielenia. Czarnorynkowa wartość narkotyków to kilkadziesiąt tysięcy złotych. W trakcie przeszukania z wykorzystaniem policyjnego psa służbowego, w domu mężczyzny policjanci znaleźli kolejną porcję, łącznie blisko 1,5 kilograma. Śledczy zabezpieczyli należącą do 34-latka gotówkę: nieco ponad 50 tysięcy złotych, kilka tysięcy euro oraz kilkaset dolarów.

W niedzielę 19 listopada orzeszanin trafił do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek śledczych podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również