Wiadomości z Orzesza

Zmiana terminu rozstrzygnięcia konkursu o dofinansowanie do OZE

  • Dodano: 2024-02-02 07:30, aktualizacja: 2024-02-02 07:40

W zeszłym roku została przekazana informacja, że Gmina Orzesze ma możliwość pozyskania dla swoich mieszkańców dofinansowania na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii. Niestety zmienił się termin rozstrzygnięcia konkursu, w którym gmina bierze udział.

Zmiana terminu rozstrzygnięcia konkursu o dofinansowanie do OZE

23 i 27 marca 2023 roku odbyły się spotkania informacyjne dla mieszkańców Orzesza, po których osoby zainteresowane dofinansowaniem wypełniały ankiety informacyjne. Do UM wpłynęło ich ponad 250. Na ich podstawie zostały wytypowane inwestycje, którymi mieszkańcy są najbardziej zainteresowani.

Złożenie ankiety nie było jednoznaczne ze złożeniem wniosku o dofinansowanie. Dopiero po rozstrzygnięciu konkursu przez Urząd Marszałkowski dowiemy się czy Gmina Orzesze otrzymała dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii (może wynieść nawet 85 proc.). Wówczas mieszkańcy będą mogli złożyć stosowne wnioski.

Rozstrzygnięcie konkursu przez Urząd Marszałkowski miało nastąpić do końca zeszłego roku, ale Departament Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zmienił termin rozstrzygnięcia naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu regionalnego Funduszy Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 dla działania 10.6 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii projekty grantowe i parasolowe.    
Termin rozstrzygnięcia naboru zaplanowano na koniec I kwartału 2024 roku,  jednak organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim Orzesze pod nr tel. (32) 32 488 18. O szczegółach będziemy informować na www.orzesze.pl oraz Facebooku Gazety Orzeskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również