Wiadomości z Orzesza

Zostań dawcą szpiku. Dołącz do rejestracji w powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2022-11-04 13:30

Jeśli chciałbyś dołączyć do dawców szpiku – w listopadzie w Powiecie Mikołowskim, będzie do tego idealna okazja, gdyż dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w dniach od 2 do 18 listopada zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. 

Chłopcy z powiatu potrzebują pomocy

W Powiecie Mikołowskim co najmniej dwóch chłopców, u których zdiagnozowano nowotwór układu krwiotwórczego, czeka na przeszczep szpiku i właśnie dla nich dedykowana jest wspomniana akcja. Jednym z nim jest 11-letni Szymon z Ornontowic, u którego w lipcu został zdiagnozowany zespół mielodysplastyczny. Drugim chłopcem jest 5-letni Olaf z Mikołowa, który od marca walczy z ostrą białaczką szpikową. 

Możesz pomóc Szymonowi i Olafowi - być może to Ty jesteś genetycznym bliźniakiem któregoś z nich.  Dlatego zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS i bądź dla siebie i innych bohaterem.

Osoby zainteresowane rejestracją w bazie dawców będą mogły to zrobić w  następujących lokalizacjach:

  • Orzesze: Miejski Ośrodek Kultury, 7-10 listopada, w godz. pracy Ośrodka.

Zarejestrować może się każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, mieszkająca na stałe w Polsce. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z podstawowymi danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.   

Zarejestrować się można także bez wychodzenia z domu - poprzez zamówienie bezpłatnego pakietu rejestracyjnego za pośrednictwem strony Fundacji DKMS.  

W razie dodatkowych pytań - zadzwoń: Joanna Sodzawiczny, tel. 728 950 177.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również