Wiadomości z Orzesza

Zwyzywał i poszarpał policjanta. 51-letni mieszkaniec Orzesza miał blisko 2 promile!

  • Dodano: 2023-05-08 11:00

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy zatrzymali mieszkańca Orzesza, który w trakcie prowadzonej przez nich interwencji poszarpał jednego z nich. Wcześniej 51-latek wyzywał go szeregiem wulgaryzmów. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 7 maja około 20.00 policjanci drogówki zostali skierowani na interwencję domową do Orzesza. Na miejscu zastali agresywnego 51-latka. Mimo, iż mężczyzna sam prosił o pomoc Policji, na widok mundurowych zrobił się bardzo niespokojny i nerwowy. Kazał im się wynosić ze swojego domu. W trakcie rozmowy zaczął wyzywać jednego z funkcjonariuszy szeregiem wyzwisk. Odmówił także badania obecnym tam ratownikom medycznym. W pewnym momencie orzeszanin usiłował uderzyć pięścią policjanta, a chwilę potem chwycił za mundur i zaczął nim szarpać.

Obezwładniony 51-latek został zatrzymany

Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu. Agresor trafił do izby wytrzeźwień, a dziś usłyszy zarzuty karne: znieważenia funkcjonariusza, naruszenia jego nietykalności cielesnej oraz wywierania wpływu na czynności urzędowe. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również