Wiadomości z Orzesza

Czym się kierować przy wyborze szkoły podyplomowej?

  • Dodano: 2017-05-24 10:00

Bez wątpienia wykształcenie jest ważnym czynnikiem umożliwiającym zdobycie pracy marzeń lub choćby takiej, która pozwoli żyć na dobrym poziomie. Jednak nie zawsze tytuł licencjata bądź magistra gwarantuje, że kwalifikacje są wystarczające, by objąć stanowisko, które Cię interesuje. Co wtedy zrobić? Pójść na studia podyplomowe!

Czym są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe Podyplomowka.edu.pl kierowane są do osób, które ukończyły stopień licencjacki bądź magisterski. Trwają najczęściej 2-4 semestry, co pozwala na pogłębienie wiedzy oraz umiejętności w danej dziedzinie. Takie płatne studia organizowane są praktycznie na wszystkich wydziałach, od humanistycznych po biologiczne i filologiczne. Jeśli interesują Cię studia podyplomowe, zacznij od przeglądania stron z ofertami. Jak wybrać szkołę, żeby potem nie żałować straconego czasu i wydanych pieniędzy? Mamy kilka rad.

 

Jak wybrać szkołę podyplomową?

Przede wszystkim sprawdź opinie na temat szkoły podyplomowej w zaufanych źródłach. Podpytaj znajomych, przejrzyj fora internetowe dla studentów, porozmawiaj ze swoim potencjalnym lub obecnym pracodawcą. Być może firma, w której pracujesz lub chcesz się zatrudnić, wysyła swoich pracowników do konkretnej szkoły.

Zapoznaj się dokładniej z ofertą kilku szkół, które są w Twojej okolicy. Niektóre z nich oferują kilka głównych kierunków plus szeroką gamę specjalizacji. Tak robi Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach. Dzięki temu, że wybór specjalizacji jest bogaty, możesz wybrać tę dziedzinę wiedzy, która naprawdę Cię interesuje i jest Ci potrzebna do dalszego rozwoju kariery.

Przed podjęciem ostatecznego wyboru, przejrzyj plan studiów. Upewnij się, że jest nastawiony przede wszystkim na ćwiczenie umiejętności oraz praktykę. Teoria też jest ważna, jednak studia podyplomowe powinny dawać konkretne narzędzia, które będziesz mógł wykorzystać w swojej pracy. Przejrzenie planu studiów da Ci również gwarancję, że nie będziesz płacić za zajęcia, które zaliczyłeś już na studiach stacjonarnych.

Wybierając szkołę podyplomową, z całą pewnością nie warto kierować się odległością. Nawet jeśli dobra placówka jest oddalona od Twojego miejsca zamieszkania o kilkadziesiąt kilometrów, nie rezygnuj z niej. To tylko kilkanaście zjazdów w ciągu roku, najczęściej w weekendy, a wiedza, którą możesz zdobyć, jest bezcenna i otworzy Ci drzwi do nowej ścieżki zawodowej.

Mamy nadzieję, że studia podyplomowe, które wybierzesz, będą dla Ciebie źródłem satysfakcji oraz wartościową inwestycją w swoje wykształcenie. Trzymamy kciuki za Twoją edukację i karierę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.