Wiadomości z Orzesza

Jak Fortnite niszczy brytyjskie rodziny

  • Dodano: 2023-07-13 11:15

Brytyjscy małżonkowie coraz częściej wymieniają gry jako jeden z czynników wpływających na ich decyzję o rozwodzie. Szczególnie częstym powodem jest Fortnite, popularna gra online, która regularnie plasuje się wśród najlepszych z www.ranking-online.pl. Również w Polsce jest wiele osób uzależnionych od tej gry.

"Fortnite" to gra, która na pierwszy rzut oka może wydawać się dziecinna. Ma żywą grafikę i nie wymaga wiele do zainstalowania. Wielu może pomyśleć, że to tylko rozrywka dla dzieci, które lubią kolorowe obrazki. Ale to nieprawda - Fortnite to poważny biznes, który przynosi miliony dolarów swoim twórcom i graczom. Na przykład 13-latkowie wygrywali duże nagrody w turniejach tej gry. A w Internecie "Fortnite" jest jednym z najpopularniejszych słów wyszukiwanych przez nastolatków podczas wakacji. Ale nie tylko oni - dorośli również grają w Fortnite. I mają z tego powodu kłopoty.

Brytyjska strona internetowa Divorce Online przeprowadziła badanie, w którym przeanalizowano przyczyny rozwodów w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że w 200 przypadkach (około 5 procent) ludzie podawali "Fortnite" jako jeden z powodów rozstania. Może to być wierzchołek góry lodowej, ponieważ "Fortnite" jest globalnym hitem, w który gra ponad 125 milionów ludzi na różnych platformach. A liczba użytkowników wciąż rośnie, ponieważ "Fortnite" staje się dostępny na coraz większej liczbie urządzeń - niedawno pojawił się na Androidzie.

Co takiego jest w "Fortnite", że może zrujnować rodzinę? Autorzy badania nie udzielili konkretnych odpowiedzi, ale możemy założyć kilka możliwych powodów:

- Czas spędzony na grze. Nawet profesjonalni piłkarze rywalizujący w Mistrzostwach Świata spędzali średnio 20 minut dziennie grając w Fortnite. Może to być spełnienie marzeń każdego gracza, ale nawet gwiazdy reprezentacji Anglii nie zapomniały o swoim życiu poza grą. A co ze zwykłymi ludźmi, którzy mogą woleć "Fortnite" od komunikowania się ze swoim partnerem?

- Pieniądze wydane na grę. Chociaż "Fortnite" jest oficjalnie darmowy, istnieje możliwość zakupu wirtualnych przedmiotów za prawdziwe pieniądze. Przyczynia się to do tego, że twórcy gry zarobili już miliard dolarów na sprzedaży tych przedmiotów. Gracze mogą wydawać setki milionów dolarów każdego miesiąca, aby poprawić swój wygląd i arsenał w grze. Może to powodować konflikty w rodzinie, jeśli jeden z małżonków uważa, że jest to nierozsądne marnowanie pieniędzy.

Fortnite to nie tylko gra, ale fenomen, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Ale jak każda rozrywka, wymaga umiaru i równowagi. W przeciwnym razie może stać się dzieląca i frustrująca.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.