Wiadomości z Orzesza

Jak właściwie dobrać biustonosz do karmienia piersią?

  • Dodano: 2017-09-15 11:00, aktualizacja: 2018-08-27 15:46

Biustonosz do karmienia to bardzo istotna sprawa, o której powinna pomyśleć każda mama, która spodziewa się dziecka. Od momentu zajścia w ciążę, piersi zaczynają się przygotowywać do spełnienia swojej roli i już po jakimś czasie zmienia się ich wygląd, kształt a także wewnętrzna struktura. Warto więc już na etapie wczesnej ciąży pomyśleć o tym, by w miarę wzrostu piersi właściwie dobierać biustonosze. Tak wczesna analiza na pewno pomoże przyszłej mamie odpowiednio zadbać o piersi, które w okresie ciąży i karmienia przechodzą prawdziwą rewolucję. Dzięki właściwym zabiegom przyszła mama będzie się cieszyć pięknym biustem nie tylko w ciąży, ale również w okresie karmienia i po jego zaprzestaniu.

Przy dobraniu odpowiedniego biustonosza przeznaczonego do karmienia piersią, powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na kilka aspektów:

1. czy biustonosz dobrze podtrzymuje piersi?
2. czy posiada odpinane miseczki, dodatkowe haftki i ramiączka regulacyjne oraz wzmocnione szwy?
3. czy zapewnia wygodę i komfort użytkowania?

Najważniejszym z wymienionych czynników jest to, czy biustonosz do karmienia dobrze podtrzymuje piersi. Jest to bardzo ważne, ponieważ w okresie karmienia i produkcji mleka, piersi stają się większe i cięższe. Jeśli piersi są właściwie podtrzymywane, przez odpowiednio dobrany biustonosz, mogą w późniejszym okresie zachować swój naturalny, jędrny kształt.

Przy zakupie odpowiedniego biustonosza do karmienia należy zwrócić uwagę na to, czy stanik posiada odpinane miseczki. Dzięki temu karmiąca mama będzie mogła w sprawny sposób nakarmić swoje dziecko o każdej porze i w każdym miejscu. Należy zwrócić uwagę na to, by miseczki stanika nie uciskały piersi oraz żeby szybko i wygodnie można było je odpiąć. Dodatkowe rzędy haftek pomogą mamie zmienić obwód stanika, by nie powodował ucisku pod piersiami. Wzmocnione szwy wokół miseczek i regulowanych ramiączek, zapewnią piersiom optymalne podtrzymanie.

Istotnym elementem jest również to czy biustonosz do karmienia piersią jest wygodny oraz czy zapewnia mamie komfort użytkowania. Ważne, żeby dobrze przylegał do ciała oraz by był wykonany z miękkich materiałów, które nie będą dodatkowo podrażniały wrażliwych w okresie karmienia piersią sutków. Zaleca się, by o ile to możliwe zaopatrzyć się w kilka sztuk biustonoszy na zmianę.

W okresie ciąży i laktacji w piersiach zachodzą ogromne zmiany, warto więc szczególnie o nie zadbać, w tym niełatwym dla nich okresie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.