Wiadomości z Orzesza

Kosiarka spalinowa i ogród ideał

  • Dodano: 2022-09-13 05:45, aktualizacja: 2022-09-13 05:52

Dobra kosiarka spalinowa, szczególnie ta zakupiona w renovey.com, to rzecz jasna istotna sprawa, ale sam trawnik musi być także opcją dość dobrze przemyślaną. Mowa tu dokładnie o tym, że jakaś część z nas sadzi tuje na trawniku, ale potem trzeba przy takowych kosić trawę, czyli wokół nich robić kółka, tak aby obudowa kosiarki przystawała do rośliny. Znacznie wygodniej jest wtedy gdy taka tuja rośnie na kawałku działki wyłożonym korą. Dodatkowo ten kawałek powinna odgradzać taka linia z kostki brukowej znajdująca się mniej więcej na poziomie gruntu. W tego typu przypadkach trawnik kosi się wygodnie kosiarką prowadzoną w rozsądnym czasie, a kosa spalinowa w tak stworzonym trawniku stanie się sprzętem zbędnym i zbędne stanie się też wymiatanie trawy, którą to kosa rozrzuciła po korze. Czynność ta jest rzecz jasna zbędną, choć praktyczny ogród nie zawsze jest wybitnie ciekawym.

Praca kosiarką

Kosiarka spalinowa pod postacią tej niewielkiej prowadzanej, obszar wysypany korą na którym to rosną tuje i dodatkowo granica z betonowej kostki brukowej, która to znajduje się między trawnikiem, a częścią wysypaną korą to bardzo sprytne rozwiązanie. Nie mniej jednak trzeba najpierw coś w tym stylu stworzyć, a to bardzo wiele pracy. Sprzęty niezbędne do tej pracy można znaleźć w renovey.com lub w innych marketach ogrodniczych i co najważniejsze wiele z tych rzeczy to coś taniego. Problem jedynie tkwi w tym, że taka modyfikacja ogrodu to rzecz jasna kilka dni tej dość ciężkiej pracy i tego etapu nie da się rzecz jasna łatwo pominąć. Można zatrudnić firmę, która to zmodyfikuje nasz ogród, ale potem i tak będziemy musieli dbać o to, by utrzymać ten ciekawy w sensie wizualnym stan. Do tego potrzebna nam będzie kosiarka spalinowa lub elektryczna, glebogryzarka, inne drobne sprzęty ogrodnicze i praca naszych dłoni. W sumie to nie wygląda zaskakująco trudno, ale problem tak jak zawsze tkwi w tym, że ze dwa razy do roku trzeba oczyścić glebę znajdującą się między kostkami i samą kostkę, po to by całość nadal prezentowała się zaskakująco dobrze.

Zakup kosiarki oraz kosy spalinowej

Kosiarka spalinowa zaliczana do trwałych to opcja obowiązkowa do ogrodu, ale kupuje się także te elektryczne nożyce do żywopłotu i to raczej te akumulatorowe, bo za takowymi nie trzeba ciągnąć kabla. One także powinny być tymi markowymi, bo markowe wytrzymają nawet ponad dziesięć sezonów użytkowania. Sporo znaczy też i to, że na tych rzeczach nie zaprzestajemy, a zakupienie ich w jednym sporym sklepie internetowym i to za jednym razem to rzecz jasna ten strzał w dziesiątkę, bo tylko raz płaci się za przesyłkę.

System nawadniający

Prawda tkwi też i w tym, że kosiarka spalinowa musi mieć co kosić i dlatego niektórzy z nas podlewają trawę za pomocą wydajnych maszyn, czyli za pomocą opryskiwaczy, ale takie wymagają rozwijania węży i podłączania ich w odpowiedni sposób. Lepiej jest wtedy gdy system zraszający znajduje się niemal cały pod trawnikiem, bo wtedy nie ma tego zwijania węży. Problem tkwi tylko w tym, że przed początkiem zimy trzeba z takowego wypompować wodę, bo jeśli zostanie na zimę to zamarznie już jesienią i rozsadzi część węży.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.