Wiadomości z Orzesza

Najlepsza pożyczka na mieszkanie

  • Dodano: 2017-10-13 07:45, aktualizacja: 2017-10-12 18:56

Zakup mieszkania to rodzaj bardzo kosztownej inwestycji. Na jej całkowite sfinansowanie wciąż stać niewiele osób. Większość, aby cieszyć się swoim własnym mieszkaniem, musi niestety zdecydować się na kredyt. Jego zdobycie w wystarczającej kwocie nie jest jednak takie proste. W związku z wysokimi kosztami zakupu mieszkania, kwota zobowiązania musi być naprawdę duża. Zdobycie kredytu na wysoką sumę wiąże się z szeregiem procedur, których trzeba dopełnić, oraz z nie mniejszą liczbą wymagań, takich jak chociażby posiadanie wkładu własnego o znacznej wartości czy też stałego źródła dochodu, generującego określony w skali roku przychód. Dla wielu osób spełnienie kryteriów stawianych potencjalnym kredytobiorcom jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy to oznacza, że musimy pogrzebać swoje plany o własnych czterech kątach? Oczywiście, że nie! Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie szybka pożyczka!

Mieszkanie na kredyt

Niestabilna sytuacja na rynku pracy, trudności w znalezieniu stałego i dochodowego zatrudnienia oraz wiele innych czynników sprawia, że pomimo poprawiającej się (według wyników badań rynkowych) sytuacji materialnej, wciąż większości z nas nie stać na sfinansowanie zakupu mieszkania. Marzenia o własnych metrach kwadratowych często są wobec tego odkładane przez młodych ludzi na bliżej nieokreśloną przyszłość. Wiele osób wcześniej lub później decyduje się na złożenie wniosku kredytowego z nadzieją, że zdobyte za jego pośrednictwem pieniądze pozwolą urzeczywistnić im swoje palny. Jak się jednak okazuje, nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać, czerpiąc wiedzę z informacji pochodzących chociażby z kampanii reklamowych banków. Rzeczywistość pokazuje, że zdobycie kredytu na dużą sumę jest bardzo trudne i niestety zarezerwowane wyłącznie dla nielicznych.

Przy dużych sumach kredytu banki starają się w jak największym stopniu zabezpieczyć swoje interesy. W związku z tym stawiają potencjalnym kredytobiorcom wygórowane wymagania, które mają stanowić gwarancję terminowej spłaty zadłużenia. Jeśli więc zamierzamy ubiegać się o kredyt, musimy liczyć się z tym, że przebrnięcie przez wszystkie procedury nie będzie łatwe. Kryteria w poszczególnych placówkach mogą różnić się od siebie w zależności od regulaminu danego banku, jednak możemy być pewni, że aby pożyczyć dużą sumę, będziemy musieli posiadać wkład własny o wartości procentowo proporcjonalnej do kwoty kredytu. Mówiąc wprost – im więcej chcemy pożyczyć, tym więcej sami musimy posiadać. Poza tym musimy wykazać się źródłem dochodów i określoną sumą przychodów. Oczywiście musimy również uzyskać pozytywną opinię o naszej zdolności kredytowej, a także spełnić szereg innych wymagań zgodnych z zasadami działania wybranej placówki.

Jeżeli jesteśmy w stanie spełnić wszystkie kryteria, możemy spodziewać się pozytywnej decyzji kredytowej. Gorzej, jeśli dla banku nasza sytuacja materialna jest niewystarczająco stabilna, aby udzielić nam kredytu na kwotę, której potrzebujemy. Na szczęście nie oznacza to, że musimy zrezygnować z zakupu mieszkania. Wystarczy, że skorzystamy z innego rozwiązania.

Pożyczka na mieszkanie - rozwiązanie doskonałe!

Jeśli otrzymaliśmy decyzję odmowną w kwestii przyznania kredytu na sumę, której potrzebujemy, wówczas możemy spróbować sięgnąć po inne rozwiązanie. Otóż możemy ubiegać się o kredyt na niższą kwotę, a resztę transakcji sfinalizować za pomocą szybkiej pożyczki. Z tej metody możemy skorzystać także wtedy, kiedy uzyskana przez nas suma kredytu okaże się niewystarczająca w związku z pojawieniem się niespodziewanych wydatków lub wtedy, kiedy pożyczona kwota wystarczy nam na zakup mieszkania, ale nie pozwoli już pokryć kosztów związanych z jego adaptacją.

Aby ubiegać się o pożyczkę, nie musimy gromadzić mnóstwa zaświadczeń i poświęcać temu zadaniu dużej ilości czasu. Nie musimy też obawiać się zbyt wygórowanych wymagań. Większość firm zajmujących się świadczeniem tego rodzaju usług ograniczyła kryteria wobec potencjalnych pożyczkobiorców do absolutnego minimum i mocno skróciła procedury formalne. Wszystko to pozwala pozyskać środki na realizację swoich celów w wyjątkowo szybki, prosty i wygodny sposób. Wymagania, którym należy sprostać, podobnie jak w przypadku kredytów, różnią się od siebie w zależności od wybranej oferty, jednak nie ulega wątpliwości, że są one dużo prostsze do spełnienia.  

Jeśli chcemy wziąć pożyczkę na mieszkanie, musimy znaleźć ofertę, która będzie najbardziej adekwatna do naszych potrzeb i nie będzie kolidowała z jednoczesną spłatą kredytu. Na początek ustalmy wysokość sumy, której potrzebujemy. Korzystając z szybkich pożyczek, możemy pożyczać od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zdarza się, że wraz ze wzrostem wysokości pożyczki zmienia się również zakres wymagań pożyczkodawcy wobec osób ubiegających się o jej przyznanie, ale nadal mają one dużo łagodniejszy zakres niż ma to miejsce w przypadku kredytów. Mogą dotyczyć na przykład koniczności przedstawienia kopii rachunku za media, stanowiącego potwierdzenie wypłacalności klienta, lub złożenia oświadczenia na temat swoich dochodów, ale mogą też ograniczyć się wyłącznie do uzyskania pozytywnej historii kredytowej.

Następnie musimy wybrać najkorzystniejszy dla nas termin oraz sposób spłaty zobowiązania. W związku z wieloma wydatkami, związanymi z zakupem mieszkania, warto rozważyć skorzystanie z ratalnej pożyczki. Zarówno wysokość poszczególnych rat, jak i ich częstotliwość w większości przypadków można samodzielnie dostosować do własnej sytuacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy trudności w spłacie pożyczonej sumy – zwłaszcza, jeśli będzie ona jednoczesna ze spłatą kredytu. Poszukując atrakcyjnej oferty pożyczki na mieszkanie, zwróćmy uwagę na to, czy propozycja, z której zamierzamy skorzystać, dopuszcza możliwość przesunięcia terminu spłaty zadłużenia. Nawet jeśli wiąże się ona z dodatkowymi opłatami, w przypadku trudności z terminowym wywiązaniem się ze zobowiązania i tak z pewnością okaże się dla naszego budżetu bardziej korzystna niż naliczane od całej pożyczonej sumy odsetki.