Wiadomości z Orzesza

Specjalista SEO - dobry wybór po informatyce?

  • Dodano: 2020-02-14 12:15

Wśród dobrze opłacanych zawodów jest specjalista SEO. Aby móc podjąć pracę na tym stanowisku należy ukończyć studia w zakresie informatyki, a także ukończyć kursy w zakresie optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek internetowych, a w szczególności Google.

Któż nie chciałby zarabiać 8200 zł netto? Osoba na tym stanowisku może zarabiać średnio 4, 5 tys. zł brutto, czyli 3200 zł netto. Jednak są specjaliści zarabiający nawet ok. 6 tys. zł.

Co należy do obowiązków specjalisty SEO?

Każdy specjalista SEO ma za zadanie współpracować z redaktorami, a także monitorować pozycję strony w wyszukiwarce. Dzięki temu może podejmować działania, które powodują, że strona windowana jest w wynikach wyszukiwania coraz wyżej, a także może utrzymywać się na tej pozycji przez dłuższy czas. Obecnie każda firma musi być obecna również w internecie, dlatego praca tego typu specjalistów jest bardzo pożądana, a przy okazji coraz lepiej opłacana. Przede wszystkim specjalista SEO zajmuje się klientem agencji od samego początku. Ustala strategię marketingową i modyfikuje ją w razie konieczności. Zadaniem specjalisty SEO jest wygenerowanie jak największego ruchu na stronie, ale nie tylko samych odwiedzin ale również konwersji, czyli pożądanych i założonych działań, podejmowanych przez klienta.

Czy warto zostać SEOwcem?

Ze względu na wiele wyzwań, ciągle zmieniające się algorytmy i wymagania klienta. W tej pracy nigdy nie można narzekać na nudę. To również praca w której stale trzeba być na bieżąco z nowinkami dotyczącymi pozycjonowania. Sprawny specjalista SEO zawsze stara się, aby jego działania prowadziły do skutecznych kampanii marketingowych nie tylko w wyszukiwarce ale w ramach kampanii SEM, czyli Adwords. Często te obowiązki są łączone, gdyż są tożsame. Praca może dawać wiele satysfakcji i dobre wynagrodzenie, dlatego warto ją podjąć. Jest to także zawód przyszłościowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.