Wiadomości z Orzesza

Specjalista SEO - dobry wybór po informatyce?

  • Dodano: 2020-02-14 12:15

Wśród dobrze opłacanych zawodów jest specjalista SEO. Aby móc podjąć pracę na tym stanowisku należy ukończyć studia w zakresie informatyki, a także ukończyć kursy w zakresie optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek internetowych, a w szczególności Google.

Któż nie chciałby zarabiać 8200 zł netto? Osoba na tym stanowisku może zarabiać średnio 4, 5 tys. zł brutto, czyli 3200 zł netto. Jednak są specjaliści zarabiający nawet ok. 6 tys. zł.

Co należy do obowiązków specjalisty SEO?

Każdy specjalista SEO ma za zadanie współpracować z redaktorami, a także monitorować pozycję strony w wyszukiwarce. Dzięki temu może podejmować działania, które powodują, że strona windowana jest w wynikach wyszukiwania coraz wyżej, a także może utrzymywać się na tej pozycji przez dłuższy czas. Obecnie każda firma musi być obecna również w internecie, dlatego praca tego typu specjalistów jest bardzo pożądana, a przy okazji coraz lepiej opłacana. Przede wszystkim specjalista SEO zajmuje się klientem agencji od samego początku. Ustala strategię marketingową i modyfikuje ją w razie konieczności. Zadaniem specjalisty SEO jest wygenerowanie jak największego ruchu na stronie, ale nie tylko samych odwiedzin ale również konwersji, czyli pożądanych i założonych działań, podejmowanych przez klienta.

Czy warto zostać SEOwcem?

Ze względu na wiele wyzwań, ciągle zmieniające się algorytmy i wymagania klienta. W tej pracy nigdy nie można narzekać na nudę. To również praca w której stale trzeba być na bieżąco z nowinkami dotyczącymi pozycjonowania. Sprawny specjalista SEO zawsze stara się, aby jego działania prowadziły do skutecznych kampanii marketingowych nie tylko w wyszukiwarce ale w ramach kampanii SEM, czyli Adwords. Często te obowiązki są łączone, gdyż są tożsame. Praca może dawać wiele satysfakcji i dobre wynagrodzenie, dlatego warto ją podjąć. Jest to także zawód przyszłościowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.