Wiadomości z Orzesza

Top najciekawszych gier na smartfony w języku polskim

  • Dodano: 2023-08-16 13:15

Przegląd zawiera najlepsze gry, które Polacy mogą pobrać na swoje smartfony. Niektóre z gier są darmowe, ale wiążą się z zakupami w grze. Szczególnie zwinni użytkownicy mogą poszukać bonusów na stronie bonus-bez-depozytu.pl, aby wypróbować poniższe gry za darmo lub otrzymać "plusy" w postaci unikalnego ekwipunku lub wczesnego dostępu do wydarzeń.

Diablo Immortal

Liczba pobrań: >10 milionów

Przed nami mobilna wersja kultowej gry Diablo, czyli Diablo Immortal, która jest jedną z najlepszych gier na urządzenia mobilne, została wydana 2 czerwca 2022 roku. Podobnie jak inne gry z serii, jest to klasyczny hack'n'slash, ale dostosowany do urządzeń mobilnych. Gra ma doskonałe oceny i recenzje w Google Play.

Fabuła Diablo Immortal rozgrywa się pomiędzy legendarnym i kultowym już Diablo II: Lord of Destruction a Diablo III. Blizzard Entertainment po raz kolejny sprostał wyzwaniu i przygotował grę, która daje mnóstwo frajdy.

Osobiście nie grałem w Diablo Immortal, ale spędziłem wiele godzin w Diablo 2: LoD (solo, zamknięty Battlenet) i mam pozytywny odbiór wersji mobilnej. Jestem jednak pewien, że niektórzy ortodoksyjni fani Diablo 1 i 2 niechętnie spojrzą na ten produkt.

W Battlenet można grać online, ale aby wypróbować zeszłoroczną nowość Blizzarda, nie trzeba od razu się rejestrować. W rzeczywistości można grać jako gość. Do wyboru jest kilka klas postaci, a niektóre z nich są znane ze starszych odsłon Diablo. Można więc wcielić się w klasycznego barbarzyńcę, czarodziejkę, nekromantę lub krzyżowca (dawnego paladyna), albo w coś nowego - łowcę demonów lub mnicha. Każda klasa ma inne umiejętności i zdolności, a każdą z nich gra się na swój własny sposób.

Rodzinna przygoda na farmie

Pobrania: >10 milionów

Tym razem gra skierowana jest do nieco młodszych użytkowników, ale i dorośli znajdą w niej coś dla siebie.

Family Farm Adventure to połączenie klasycznej gry przygodowej i RPG. Twoja wioska znajduje się na wyspie, którą eksplorujesz zbierając różne surowce. Są one potrzebne do budowania nowych budynków, wykonywania zadań lub handlu.

Zaletą Family Farm Adventure jest mnogość zadań, a cała rozgrywka opiera się nie tylko na głównej wyspie, ale także na kilku światach podzielonych na osobne etapy. Ukończenie każdego z nich zajmuje wiele godzin. Nie da się zrobić wszystkiego na raz, ponieważ jesteśmy ograniczeni do punktów siły/wytrzymałości. 1 punkt wytrzymałości odnawia się w ciągu 1,5 minuty, a maksymalna liczba to 60 (nie licząc bonusów za zadania i specjalnych napojów).

Możesz zorganizować farmę żywności na swojej wyspie. Niektóre rośliny są w stanie wyrosnąć w ciągu kilku minut, ale niektóre potrzebują na to wielu godzin. Z jednej strony może to być irytujące, ale z drugiej strony ta gra może być uzależniająca, jeśli dasz jej szansę i zignorujesz projekt graficzny, który jest raczej zorientowany na dzieci. Ponadto jest to gra free-to-play, choć istnieją mikropłatności, które mogą przyspieszyć/ułatwić rozgrywkę.

City Island 5 to symulator budowy

Pobrania: >10 milionów

Wracamy do gier stricte na Androida! Jeśli pamiętacie gry z serii SimCity (ja pamiętam jeszcze z czasów PSX) lub Tycoon, to powinniście być podekscytowani tego typu znaleziskiem.

Chodzi o budowanie miast i całych aglomeracji na odizolowanych wyspach (jak sama nazwa wskazuje). Klasyczny dwuwymiarowy widok izometryczny (z możliwością przybliżania i oddalania) powinien przypaść do gustu nie tylko najmłodszym, ale i doświadczonym graczom, którzy znajdą tu coś dla siebie.

City Island 5 posiada również mikropłatności, ale spójrzmy prawdzie w oczy - są one obecne w niemal każdej grze na urządzenia mobilne.

Total Battle: Strategia wojenna

Pobrania: >5 milionów

Total Battle: War Strategy nie jest klasyczną grą w stylu legendarnego Stronghold czy Age of Empires na PC. Jest to połączenie strategii czasu rzeczywistego i zręcznościówki.

Wybieramy awatara, a głównym zadaniem jest zdobycie zamku, a raczej jego ruin. Po drodze zbieramy żołnierzy, a od ich liczby zależy zwycięstwo nad wrogiem. Gra potrafi być wciągająca, zwłaszcza gdy zaczynamy budować swoje królestwo. Grafika gry jest przyjemna dla oka, a każdy odbudowany budynek zachęca do kontynuowania rozgrywki.

Walczymy tu nie tylko z wrogimi żołnierzami, ale także z mitycznymi stworzeniami znanymi z gier fabularnych. Głównym bossem będzie więc ogr, ghul, a nawet ogromny zielony smok.

League of Legends

Liczba pobrań: >500 milionów

League of Legends to gra RPG, ale nie w stylu Baldur's Gate, Wiedźmina czy Gothica. Jeśli jesteś fanem mangi, anime i podobnych fantasy, League of Legends jest stworzone dla ciebie. Osobiście preferuję gry RPG oparte na systemie Dungeon & Dragons, takie jak Baldur's Gate 2 i Icewind Dale.

System sterowania postacią w League of Legends jest dobrze wykonany. Lewy kciuk służy do poruszania się postacią po arenach, a prawy do walki. Do wyboru jest sporo broni, a ponieważ jest to gra w stylu RPG, możesz spodziewać się nie tylko łupów, ale także doświadczenia postaci. W miarę zdobywania kolejnych poziomów umiejętności wzrastają, ale wrogowie również stają się trudniejsi.

Heroes of Might & Magic 3

Dlaczego nie zagrać w Heroes na telefonie? Jest to możliwe dzięki VCMI.

Nie jest to tak naprawdę wersja mobilna, ale port gry na smartfony. Gra na PC miała swoją światową premierę w 1999 roku, ale jej społeczność żyje do dziś - nie brakuje nowych nieoficjalnych dodatków, całych platformówek (WoG, HoTA, VCMI, ERA itp.), czy mniejszych modów. Ta gra ma świetną historię, która ciągle jest dopisywana. Taka długowieczność jest bardzo rzadka w branży gier.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.