39-letni mężczyzna błąkał się po Orzeszu w mroźną noc – dzięki reakcji mieszkańców udało się go uratować
W nocy z 24 na 25 listopada, tuż przed godziną 22:00, dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał zgłoszenie od mieszkańców o mocno nietrzeźwym mężczyźnie błąkającym się po mieście w mrozie. 39-letni mężczyzna był narażony na poważne wyziębienie organizmu, ponieważ w Orzeszu panowała minusowa temperatura, a także spadł śnieg.
Szczęście w nieszczęściu
Mieszkańcy, nie pozostając obojętnymi na sytuację, natychmiast powiadomili służby, co pozwoliło na szybką reakcję i uratowanie mężczyzny. Policjanci, którzy natychmiast podjęli interwencję, doprowadzili go do miejsca, gdzie mógł odzyskać siły i wytrzeźwieć, unikając poważnych konsekwencji zdrowotnych związanych z hipotermią.
Nie bądźmy obojętni – reagujmy na czas
Kiedy temperatura powietrza spada poniżej 0 stopni Celsjusza, osoby nietrzeźwe, bezdomne lub w kryzysie są szczególnie narażone na wyziębienie organizmu, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do tragedii. To właśnie dzięki wrażliwości i szybkiej reakcji obywateli udało się uratować życie mężczyzny.
Pamiętajmy, że w takich sytuacjach każda reakcja może uratować komuś życie. Zwróćmy uwagę na tych, którzy szczególnie teraz potrzebują naszej uwagi i pomocy.

















Dodaj komentarz