Dodano:
Czas czytania: 2 min.

Młodzi strażacy popisali się wiedzą

15 marca 2024 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu odbyły się eliminacje na szczeblu miejskim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

– Dumą napawa fakt, że w Orzeszu tak prężnie działają Młodzieżowe Drużyny OSP. Podczas zbiórek zdobywacie cenną wiedzę i umiejętności, które z pewnością wykorzystacie podczas dzisiejszego konkursu. Życzę Wam powodzenia! – mówił Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

Młodzi strażacy popisali się wiedzą

Konkurs zorganizował Adama Skrzypczyk, Komendant Miejski OSP. W komisji konkursowej zasiedli funkcjonariusze PSP Mikołów: st. kpt. Jakub Gendarz, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Mikołów oraz asp. Michał Lipiński, a także dh Barbara Skrzypczyk z OSP Zgoń.

Zwycięzcy w kategorii szkoły podstawowe:

  • I miejsce – Klara Łajczak, OSP Zgoń
  • II miejsce – Aleksander Menedera, OSP Gardawice
  • III miejsce – Mateusz Krawczyk, OSP Gardawice

Szkoły ponadpodstawowe:

  • I miejsce – Paweł Wisowaty, OSP Jaśkowice.
  • II miejsce – Timo Pisarek, OSP Zgoń.
  • III miejsce – Jakub Krótki, OSP Zawiść.

Zdobywcy pierwszych miejsc wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 5 kwietnia w MDK w Mikołowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Autor / Źródło
Iwona Lupa / UM Orzesze

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe