Wiadomości z Orzesza

Bezpieczna droga do szkoły z dzielnicowymi z Orzesza

  • Dodano: 2018-09-27 09:30

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg, orzescy dzielnicowi spotkali się z dziećmi miejscowych placówek oświatowych. Podczas zorganizowanych prelekcji, edukowali zarówno przedszkolaków jak i uczniów, na tematy jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a także jak zachować bezpieczeństwo w domu i na podwórku.

Początek roku szkolnego to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo pieszych. Dzielnicowi z komisariatu w Orzeszu, w ostatnich dniach uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych w placówkach oświatowych na terenie miasta i sołectw.

Policjanci przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące ich bezpieczeństwa w domu, podczas zabaw na podwórku oraz na ulicy. Szczególną ochroną objęci są najmłodsi uczniowie, którzy poznają drogę do swojej szkoły. Dzielnicowi przypomnieli maluchom, jak i gdzie bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych. W ramach działań profilaktycznych mundurowi spotkają się z uczniami, by przekazać im najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa podczas codziennej drogi do szkoły. Na zakończenie spotkań, bardzo miłym akcentem były wręczone policjantom własnoręcznie wykonane przez najmłodszych podziękowania.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również