Wiadomości z Orzesza

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Spotkanie w ramach projektu

  • Dodano: 2022-11-24 06:30, aktualizacja: 2022-11-23 21:07

Przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach kontynuują spotkania z młodzieżą w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej "Poznaj swojego rekrutera". W piątek, 25 listopada, będą gościć w Orzeszu.

Trwa kampania zachęcająca do przystąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Rekruci mogą zyskać m.in. wynagrodzenie zasadnicze od 4650 zł, pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby czy pierwszeństwo zatrudnienia na wybranych stanowiskach w administracji publicznej.

Osoby, które nie pełniły wcześniej służby wojskowej mogą odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej.

Muszą spełnić następujące wymagania

  • wiek minimum 18 lat
  • polskie obywatelstwo
  • nieposzlakowana opinia
  • niekaralność za przestępstwo umyślne
  • wykształcenie co najmniej podstawowe.
  • zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia służby wojskowej (ustalana po złożeniu wniosku w Wojskowym Centrum Rekrutacji)

Jak złożyć wniosek?

Należy wejść na portal rekrutacyjny www.zostanzołnierzem.pl i podać niezbędne dane. Przedstawiciel właściwego terytorialnie Wojskowego Centrum Rekrutacji skontaktuje się z osobą, która dokonała zgłoszenia i poinformuje o terminie spotkania oraz poprowadzi przez cały proces rekrutacji.

Wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej można również złożyć w dowolnym Wojskowym Centrum Rekrutacji w całej Polsce (jest ich 86). Wniosek można pobrać ze strony www.wojsko-polskie.pl i wypełnić go w domu lub zrobić to na miejscu z pomocą rekrutera podczas wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji.

25 listopada, w godz. 16-20 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z rekuterem, który odpowie na wszystkie pytania. Mogą wziąć z nim udział wszystkie zainteresowane osoby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również