Wiadomości z Orzesza

Dziś Dzień Bezpiecznego Kierowcy

  • Dodano: 2023-07-25 07:45, aktualizacja: 2023-07-25 08:31

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy – to dobra okazja, aby docenić tych, którzy stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo na drodze oraz przypomnieć pozostałym uczestnikom ruchu drogowego o bezpiecznym korzystaniu z drogi, oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Warto zastanowić się nad własnymi nawykami 

Dzień bezpiecznego kierowcy obchodzimy w Polsce od 2006 roku w dniu św. Krzysztofa (25.07.), patrona kierowców. Dzień ten jest też doskonałą okazją do zastanowienia się nad nawykami za kierownicą. Czy zawsze przestrzegamy limitów prędkości? Czy korzystamy z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy? Czy skupiamy się na drodze, czy też nasza uwaga jest rozproszona? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania i zobowiązać się do poprawy tam, gdzie jest to konieczne.

Podziękowania za rozwagę 

W tym dniu policjanci składają podziękowania wszystkim bezpiecznym kierowcom, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drodze nie tylko swoje, ale też innych użytkowników drogi. Niech to będzie również inspiracja dla nas wszystkich, abyśmy byli odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego, w tym kierowcami. Pamiętajmy, nasze zachowania na drodze mają wpływ na innych.


Źródło: Urząd Miejski Orzesze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również