Wiadomości z Orzesza

Kampania edukacyjna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

  • Dodano: 2022-09-26 07:00, aktualizacja: 2022-09-25 19:54

Kampania społeczna "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych "Czyszczone kominy to mniejszy smog” oraz "Zaproś kominiarza”.

Państwowa Straż Pożarna co roku odnotowuje kilkanaście tysięcy pożarów spowodowanych wadami lub nieprawidłową eksploatacją urządzeń ogrzewczych. Dochodzi także do zatrucia tlenkiem węgla.

Celem kampanii społecznej "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami. W ramach akcji prowadzona będzie edukacja m.in. w mediach dotycząca dbania o systemy kominowe i wentylacyjne oraz prawidłowego użytkowania urządzeń grzewczych.

Należy pamiętać, że Ustawa Prawo budowlane określa, że właściciel/zarządca budynku jest zobowiązany co najmniej raz w roku zlecić przeprowadzenie kontroli stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia – Mistrzowi Kominiarskiemu.

Pamiętajmy, że:

  • prawidłowo wykonany komin z certyfikowanych materiałów, regularnie kontrolowany i konserwowany, będzie bezpiecznie służyć przez dziesięciolecia,
  • brak systematycznego oczyszczania i kontroli stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) to główna podstawa do niewypłacenia odszkodowania z tytułu powstałej szkody.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również