Wiadomości z Orzesza

Karta Dużej Rodziny

  • Dodano: 2018-06-21 13:15

Burmistrz Miasta Orzesze informuje, że Karta Dużej Rodziny uzyskała formę dokumentu elektronicznego, który umożliwi członkom rodzin wielodzietnych korzystanie z przysługujących im uprawnień w łatwy i szybki sposób poprzez zainstalowanie na swoim telefonie aplikacji mKDR.

Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać na swoim telefonie nie tylko swoje karty, ale również karty pozostałych członków rodziny bez konieczności okazywania kart plastikowych. Ponadto aplikacja umożliwia szybkie znalezienie najbliższych Partnerów Karty Dużej Rodziny dzięki usłudze geolokalizacji. Karta w formie elektronicznej udostępniana jest posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu, w którym użytkownik SI KDR pozytywnie rozpatrzy wniosek i wyśle zamówienie na karty.

Wnioskodawca, który złoży wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny po raz pierwszy - w obu formach (tj. tradycyjnej i elektronicznej) jest zwolniony z obowiązku ponoszenia opłaty za wydanie karty w formie elektronicznej. Zwolnieni z powyższej opłaty są również członkowie rodzin wielodzietnych, dla których wniosek o Kartę Dużej Rodziny został złożony przez dniem 1 stycznia 2018r, a wniosek o domówienie karty w formie elektronicznej zostanie złożony najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019r. W pozostałych przypadkach domówienie karty w formie elektronicznej będzie podlegać opłacie w wysokości 9,21 zł.

Zachęcamy członków rodzin wielodzietnych do korzystania z możliwości złożenia wniosku o Kartę Dużej Rodziny w formie elektronicznej za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia. Wypełnienie wniosku za pośrednictwem PIU Emp@tia zajmuje znacznie mniej czasu, niż w formie tradycyjnej, w szczególności gdy wniosek dotyczy jedynie domówienia kart elektronicznych dla osób, które posiadają już karty tradycyjne. Dla takich osób uruchomiony został uproszczony tryb składania wniosku.

Informacje o składaniu wniosku o Kartę Dużej Rodziny za pośrednictwem PIU Emp@tia można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem: https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/mkdr/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również