Wiadomości z Orzesza

Kolejny policjant zasili szeregi orzeskiego komisariatu

  • Dodano: 2022-03-17 07:00, aktualizacja: 2022-03-16 18:53

Posterunkowy Paweł Winkler właśnie złożył rotę ślubowania, a w czwartek rozpocznie kurs podstawowy w Szkole Policji w Katowicach.

Nowy mundurowy został przyjęty do służby w garnizonie mikołowskim 7 marca. Uroczystość odbyła się przedwczoraj w samo południe w gabinecie szefa mikołowskich stróżów prawa. Ślubowanie od policjanta przyjął Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkomisarz Dariusz Klimczak, a w uroczystości wziął udział także zastępca komendanta - nadkomisarz Andrzej Rudolf oraz Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu, komisarz Rafał Ciesielski. Wypowiadane przez młodego funkcjonariusza słowa policyjnej roty były pełne powagi i ogromnej dumy. Po części oficjalnej komendant Klimczak pogratulował swojemu podwładnemu decyzji o wstąpieniu w szeregi formacji i zaapelował jednocześnie o sumienne realizowanie powierzonych mu obowiązków, w których jedną z najważniejszych zasad jest poszanowanie i ochrona ludzkiej godności.

Trochę o nowym posterunkowym

Paweł Winkler jest mieszkańcem Bełku. Posterunkowy ukończył edukację w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach na kierunku Bezpieczeństwo i porządek publiczny. Po zakończonym w katowickiej szkole kursie podstawowym posterunkowy zasili szeregi orzeskiej jednostki Policji jako policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również