Wiadomości z Orzesza

Literackie Świętowanie: Tydzień Biblioteki w Orzeszu

  • Dodano: 2024-05-22 11:45

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Orzeszu zakończył się, pozostawiając za sobą mnóstwo niezapomnianych wrażeń. To już 21. edycja ogólnopolskiego święta czytelnictwa, która obfitowała w wyjątkowe wydarzenia.

Orzesze na literackiej scenie: tydzień Bibliotek za nami 

Spotkanie z Marleną Semczyszyn, autorką powieści obyczajowych, oraz koncert poezji śpiewanej "Mickiewicz kontra Słowacki – pojedynek na wiersze" w wykonaniu Kuby Michalskiego, to tylko niektóre z punktów programu, które zachwyciły uczestników.

Edukacyjne i zabawne aktywności dla najmłodszych, takie jak spotkanie z terapeutą Krzysztofem Piersą oraz warsztaty tworzenia aniołków z sznurka i starych książek, wzbogaciły program Tygodnia Bibliotek. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 mieli okazję rozwijać swoją kreatywność i zdobywać nową wiedzę.

Kulminacyjnym punktem obchodów był Powiatowy Konkurs Techniczno-Plastyczny "Cuda z papierowej wikliny", gdzie wręczono nagrody za najbardziej pomysłowe prace. A kiermasz książek, który trwał przez cały tydzień, umożliwił mieszkańcom Orzesza zakup literatury w atrakcyjnych cenach, promując tym samym czytelnictwo wśród społeczności. Tydzień Bibliotek to czas, kiedy książki i czytanie stają się prawdziwym świętem, a Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu udowodniła, że potrafi je celebrować z rozmachem.

- Pragniemy serdecznie podziękować za pamięć i każde miłe słowo, które usłyszeliśmy z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek - zarówno czytelnikom, jak i władzom naszego miasta – mówi Łucja Hajduk, dyrektor MBP w Orzeszu.

Iwona LupaIwona Lupa
Źródło: FB Miasto Orzesze / Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również