Wiadomości z Orzesza

Mieszkańcy Orzesza Jaśkowic apelują o modernizację parkingu przy stacji kolejowej

  • Dodano: 2024-01-18 14:45, aktualizacja: 2024-01-19 10:28

Mieszkańcy Jaśkowic apelują o modernizację parkingu przy stacji kolejowej Orzesze Jaśkowice, który jest w złym stanie i nie spełnia potrzeb podróżnych.

Zwracają uwagę, że parking powinien być dostosowany do planowanej rozbudowy linii kolejowej Katowice Ligota - Orzesze Jaśkowice, która jest częścią programu Kolej+12.

Program ten ma na celu uzupełnienie sieci kolejowej o nowe połączenia i poprawę jakości przewozów

Mieszkańcy podkreślają, że rozwój kolei powinien iść w parze z poprawą infrastruktury towarzyszącej, takiej jak parkingi, oświetlenie, system informacji czy dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Petycja jest skierowana do PKP S.A. ZLK Tarnowskie Góry, które zarządza stacją Orzesze Jaśkowice, oraz do władz samorządowych gminy Orzesze i powiatu mikołowskiego, które mogą współfinansować inwestycję. Mieszkańcy proszą o położenie nawierzchni z kostki brukowej na parkingu, zwiększenie jego pojemności, poprawę oświetlenia i bezpieczeństwa, zainstalowanie systemu informacji pasażerskiej i monitoringu, oraz zapewnienie łatwego dostępu do peronów dla wszystkich podróżnych.

Mieszkańcy apelują do  wszystkich zainteresowanych poprawą warunków parkowania i podróżowania koleją z Jaśkowic (i nie tylko) do podpisania petycji wsparcia mieszkańców!

Iwona LupaIwona Lupa
Źródło: FB Sołtys i Rada Sołecka Zawada

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również