Wiadomości z Orzesza

Mikołowska drogówka podsumowała ostatnią dobę służby

  • Dodano: 2021-03-17 09:30

Policjanci mikołowskiej drogówki każdego dnia podejmują szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie całego powiatu mikołowskiego. Miniona doba okazała się być wyjątkowo spokojna. Niestety, nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej. Zdecydowana liczba odnotowanych wczoraj wykroczeń dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości.

Pierwszy patrol rozpoczął służbę o godzinie 05:00. To tzw. wypadkowy - oprócz reagowania na ujawnione podczas służby przewinienia kierowców i pieszych uczestników drogi - jego rolą jest obsługa wszystkich zdarzeń drogowych: wypadków i kolizji. W ciągu dnia do tego patrolu dołączają kolejne, zarówno w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych.

Poniedziałek 15 marca należał do bardzo spokojnych. Pogoda dopisywała, przez co warunki drogowe sprzyjały podróżującym. W służbie pracowało łącznie 10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy, z czego 9 było w terenie. A oto statystyka minionej doby:

  • 45 osób legitymowanych
  • 35 kontroli pojazdów
  • 30 ujawnionych wykroczeń, z czego większość (aż 17 przypadków) to nadmierna prędkość kierujących pojazdami
  • 1 nietrzeźwy kierujący: zatrzymany w Orzeszu, na ulicy Centralnej. Mieszkaniec Gostyni miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 48-latek spowodował kolizję drogową
  • zatrzymane 1 prawo jazdy i 3 dowody rejestracyjne

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.