Wiadomości z Orzesza

Mikołowska drogówka podsumowała ostatnią dobę służby

  • Dodano: 2021-03-17 09:30

Policjanci mikołowskiej drogówki każdego dnia podejmują szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie całego powiatu mikołowskiego. Miniona doba okazała się być wyjątkowo spokojna. Niestety, nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej. Zdecydowana liczba odnotowanych wczoraj wykroczeń dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości.

Pierwszy patrol rozpoczął służbę o godzinie 05:00. To tzw. wypadkowy - oprócz reagowania na ujawnione podczas służby przewinienia kierowców i pieszych uczestników drogi - jego rolą jest obsługa wszystkich zdarzeń drogowych: wypadków i kolizji. W ciągu dnia do tego patrolu dołączają kolejne, zarówno w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych.

Poniedziałek 15 marca należał do bardzo spokojnych. Pogoda dopisywała, przez co warunki drogowe sprzyjały podróżującym. W służbie pracowało łącznie 10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy, z czego 9 było w terenie. A oto statystyka minionej doby:

  • 45 osób legitymowanych
  • 35 kontroli pojazdów
  • 30 ujawnionych wykroczeń, z czego większość (aż 17 przypadków) to nadmierna prędkość kierujących pojazdami
  • 1 nietrzeźwy kierujący: zatrzymany w Orzeszu, na ulicy Centralnej. Mieszkaniec Gostyni miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 48-latek spowodował kolizję drogową
  • zatrzymane 1 prawo jazdy i 3 dowody rejestracyjne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również