Wiadomości z Orzesza

Minister i wojewoda w Orzeszu

  • Dodano: 2018-06-26 12:30

22 czerwca Orzesze odwiedziło dwóch wyjątkowych gości – Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

Już z samego rana wojewoda w towarzystwie przedstawicieli władz naszego Miasta wziął udział w uroczystej mszy świętej oraz akademii z okazji zakończenia roku szkolnego, którą przygotowali uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Moniuszki.

Następnie, do grona zacnych gości dołączył minister Kwieciński, by wziąć udział w briefingu nt. remontu ulicy Staszica, na którą nasze Miasto, jako jedno z pierwszych, otrzymało dofinansowanie w wysokości 280 tys. złotych w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Spotkanie z ministrem i wojewodą to doskonała okazja do poruszenia również innych istotnych dla Orzesza spraw. Burmistrz Blaski korzystając z tej okazji zapytał m.in. o dołączenie Orzesza do Metropolii Silesia, a w odpowiedzi minister Kwieciński zadeklarował, że poprze wniosek naszego Miasta w odpowiednim resorcie, abyśmy jak najszybciej dołączyli do GZM.

Tekst i zdjęcia - Weronika Krzemińska - Gazeta Orzeska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również