Wiadomości z Orzesza

Mistrzostwa Powiatu Mikołowskiego w Skacie

  • Dodano: 2024-06-17 07:30, aktualizacja: 2024-06-17 07:43

W dziewiątej edycji Turnieju Skata o Puchar Starosty Mikołowskiego, który miał miejsce 16 czerwca w restauracji Ogrodowa w Łaziskach Górnych, 46 zawodników rywalizowało o tytuł mistrza powiatu, a 10 klubów walczyło o drużynowe trofeum.

Mistrzostwa Powiatu Mikołowskiego w Skacie

W indywidualnych zmaganiach triumfował Jacenty Jabłoński z Orzesza, na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Noga, a podium uzupełnił Marek Groborz, obaj reprezentujący Łaziska Górne. Puchary dla najlepszych graczy wręczył Stanisław Gryzło, prezes organizującego turniej Klubu Skatowego Mifama Mikołów. Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się Marian Dąbrowski, Ryszard Limański, Jerzy Kuźnik z Mikołowa I, Krzysztof Profaska i Zbigniew Aleksander z Ornontowic, Krzysztof Niewiadomski z Orzesza, a także Piotr Tabacki i Gerard Majowski ze Śmiłowic oraz Zbigniew Obirek również z Orzesza.

Najlepszym klubem okazała się drużyna z Łazisk Górnych, wyprzedzając Mikołów I, Orzesze Miasto, Śmiłowice i Ornontowice. W trakcie turnieju rozegrano łącznie 32 mecze, a organizatorzy przyznali 13 nagród indywidualnych i 5 drużynowych.

Iwona LupaIwona Lupa
Źródło: FB Aktualności Powiatu Mikołowskiego / Redakcja

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również