Wiadomości z Orzesza

Nietrzeźwy kierujący wjechał w drzewo

  • Dodano: 2021-02-22 09:00, aktualizacja: 2021-02-22 14:40

Pijanych za kółkiem nie brakuje. Policjanci mikołowskiej drogówki robią wszystko co ich mocy, by tych na "podwójnym gazie" eliminować z ruchu wcześniej niż oni sami doprowadzą do negatywnego w skutkach zdarzenia drogowego. Nie wszystkich jednak da się upilnować. W niedzielne popołudnie kierujący Oplem stracił panowaniem nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. W organiźmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Warunki drogowe były tego dnia bardzo dobre, gorzej z koncentracją kierującego

Do Sądu Rejonowego w Mikołowie trafią wkrótce meteriały postępowania karnego w sprawie 57-latka z Łazisk Górnych, który w niedzielne popołudnie 21 lutego zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mimo, iż warunki drogowe były tego dnia bardzo dobre, niestety znacznie gorzej było już z koncentracją kierującego Oplem. Mężczyzna w miejscowości Gostyń na ulicy Motyla, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z trasy, a samochód wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wezwani na miejsce policjanci drogówki poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik: nieco ponad 2 promile. W pojeździe mundurowi znaleźli także butelkę z wódką.

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca wypadku! Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z kierowaniem pod wpływem alkoholu ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Nie bądźmy obojętni - reagujmy, gdy widzimy, że pijany zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również